/ גמל הקמפוס / ברי תעשה לי פתיחת שנה!!!

ברי תעשה לי פתיחת שנה!!!

אז הנה נפתחה לה עוד שנת לימודים בעיר הדרומית ואיתה נפתח גם הפסטיב"ש, פסטיבל של אירועי פתיחת השנה על כל צורתם והוויתם. הכנו לכם סקירה קטנה של הטירוף שהיה פה בשבועיים הראשונים ללימודים.

לאלו מכם שחגגו באירועים השונים, חזק ואמץ. לאלו מכם שלא הוציאו את האף מהבית, תנחומיי.

צילום:נעמה אב

צילום: נעמה אב

הכל התחיל ביום ד' בשבוע הראשון ללימודים. בובי זמר הדרימו אל האוניברסיטה ולשעתיים שלמות הגשימו את משאלתו של בן גוריון והפריחו את הנגב השומם. קירות האוניברסיטה מעולם לא ספגו כזאת שמחה ואושר.

אני לא חושב שקיימת הופעה מתאימה יותר מהופעה של בוביזמר לקהל הסטודנטיאלי של אוניברסיטת בן גוריון. במקום בו הלבוש המחויט כולל חולצה קרועה וסנדלי שורש, על הופעה של בוביזמר צריך להכריז כיום חג וכזה הוא היה.

מאות סטודנטים כיסו את רחבת הדשא שמאחורי הספרייה. שתו, רקדו ועשו המון שמח. רק חבל שחלק לקחו את עניין "השירה" מהמושג "שירה בציבור" ברצינות יתרה ועלו לבמה לשיר. הם רק שכחו שהמושג "שירה בציבור" כולל גם "ציבור" וגרמו להרבה כאב ראש לקהל. האווירה הטובה שהייתה קצת השכיחה את המצב המדיני ואת האזעקה שצפרה יומיים קודם לכן.

לחזקים שבנינו, חיכתה מסיבת פתיחת שנה בברקה. חוץ ממקום לזוז היה שם הכל -

רחבות מכל הסוגים והמינים, מוזיקה טובה , בנות יפות והמון אלכוהול שגרם לבנות להיראות אפילו יותר יפות. בסך הכול היה יום מוצלח מאוד ואירועי פתיחת השנה נפתחו רשמית.

שבוע לאחר מכן, ולאחר דחייה עקב הקסאמים, היהודים הראו למוסלמים שהם לא יעצרו את שמחתם בפתיחת השנה של "קבוצת איינשטיין".

גם שם הייתה אווירה מצוינת. המוזיקה הייתה טובה, המינגלינג היה נחמד והכל זרם די יפה.

עד שהיהודים עלו לבמה.

 הלהקה שמפיקה יותר רעש ממוזיקה הייתה ליהוק הזוי ולא קשור לאווירה הבאר-שבעית. מרבית האנשים בקהל היו עם הגב לבמה בניסיון לדבר עם חבריהם ברעש האיום. עוד יותר תמוהה הייתה העובדה שלאחר שהיהודים סיימו את ההופעה שלהם וירדו מהבמה, עלה לבמה די ג'י בליס שנתן סט מצוין והקפיץ את הקהל למשך כחצי שעה. חבל שהוא והיהודים לא התחלפו בזמני ההופעות. או יותר נכון, חבל שהיהודים לא התפרקו לפני חמש שנים.

למי שעבר אחרי זה לאיינשטיין קיבל המשך ישיר להופעה של בליס רק הפעם הרבה יותר אינטימי וחופר. אדיר-זאת המילה לתאר את מה שהיה שם.

הדובדבן שבקפצת, היה ללא צל של ספק, ברי "האגדה" סחרוף. ליהוק גאוני של אגודת הסטודנטים, שהביאה לכאן את אחד האמנים הגדולים. ברי נתן הופעה מחשמלת והוכיח שהכינוי שדבק בו בשנות התשעים "נסיך הרוק הישראלי" כבר לא רלוונטי. ברי אתה מלך! לא נסיך.

ברי התחיל את ההופעה רגוע עם שירים מהדיסק האחרון שלו "אתה נמצא כאן" (שדרך אגב הוא דיסק אדיר ומומלץ במיוחד) ולאט לאט התחמם עד שכולנו הפכנו "עבדים", צעקנו "כמה יוסי" וטסנו ב"חלליות" עד לרקיע השביעי.

האיש שריצה 8 חודשי מאסר בגין החזקת קוק, גרם לכולנו תחושת היי מטורפת בלי שום חומרים אסורים, רק מהעוצמה שלו.

כמו כוכב רוק אמיתי ברי נתן הדרן ענק לפני שירד מהבמה בפעם השנייה וסיים באופן רשמי את פסטיב"ש.

ככה צריך לפתוח את השנה – טעויות בשירה בציבור ולא בשיעורים, חפירות במועדונים ולא בהרצאות, מינגלינג במסיבת רחוב ולא במסדרונות של הפקולטה וברי סחרוף אחד.

נכתב על ידי עידו גלדמן

כתיבת תגובה

Scroll To Top