/ גמל העיר / דיווח: הפשיטה על מסיבות הדירה ממשיכה

דיווח: הפשיטה על מסיבות הדירה ממשיכה

לקראת סופה של מסיבת דירה שנערכה ביום ראשון האחרון (3.11.13) בבאר שבע, 15 דקות לפני שהשעון הורה על השעה אחת-עשרה בלילה, הגיעה לרחוב אלכסנדר ינאי שבשכונה ד' ניידת שיטור משולב ובה שוטר ופקח, על מנת לעצור את המסיבה.

השיטור הוזעק בעקבות תלונות של תושבי המקום ובהם אישה דתייה ותשעת ילדיה, שהתלוננו בעיקר על המוסיקה הרועשת שבקעה מן החצר האחורית של הבית החל מהשעה 20:00 לערך.

fעם יציאתם של השוטר והפקח מן הדירה, המוסיקה נחלשה לאיטה אך לא הופסקה כליל. בעקבות כך המשיכה השכנה להפעיל לחץ על השוטרים שכבר החלו להיכנס חזרה לניידת. השוטרים, שחזרו לדירה, ביקשו מאחד המארגנים לצאת אל הניידת ולהביא עמו תעודה מזהה, ככל הנראה על רקע אי ציות להוראות המשטרה.

לטענת השוטרים מדובר היה ב'מטרד' המעיב על איכות החיים של השכנים – שהרי אותם ארבעת השותפים, מארגני המסיבה, הוציאו רמקולים החוצה וזה אסור עפ"י החוק, כך נמסר. יתרה מכך, הוסיפו ש"מדובר באנשים שתויים שלא מודעים לעצמם וזה מטרד בפני עצמו". להערכת הסמכות המשטרתית שנכחה במקום, מדובר בכמאה אנשים ששהו במקום.

בהמשך, ניידת השיטור עשתה סיבוב פרסה ושוב ביקשה מ-מ' ושותפיו לפזר את ההתקהלות שהחלה להיווצר בכניסה לביתם עם יציאתם של חלק מאורחי המסיבה. מ', שלא רצה "למשוך אש" כדבריו, החליט כי אין טעם להתווכח עם ניידת, עם זאת הוא התלונן על כך ש"הסיבה לגמור את המסיבה הייתה ממש לא צודקת". מארגן אחר של המסיבה, שהיה בדרכו לדירה יחד עם מספר חברים נוספים ובידם בירות, החליט גם הוא להמשיך הלאה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של עיתון 'הבאר' ותישארו מעודכנים 

זאת על אף שעל פי החוק למניעת מפגעים (מניעת רעש), התשנ"ג -1992, 3(א), קובע כי "לא ישיר אדם, לא יצעק ולא יפעיל עלי נגינה, מקלט רדיו או טלוויזיה ולא יקים רעש באמצעות פטיפון, רמקול, מגביר קול או מכשירי קול כיוצא באלה בין השעות 14:00 ל- 16:00 ובין השעות 23:00 ל- 07:00 למחרת…", וכי המסיבה המדוברת הופסקה כ-15 דקות לפני הזמן הקבוע בחוק.

כזכור, בשנה שעברה מסיבות סטודנטים רבות בבאר שבע נסגרו על ידי צווי מניעה עוד בטרם נערכו, לאחר שהמשטרה קיבלה מידע על מיקום ומועד המסיבות. כמו כן, לא אחת קיבלו מארגני מסיבות קנסות עקב ההתקהלות ובמקרים רבים מסיבות נעצרו באמצע הערב, דברים שגרמו לחששות כבדים בקרב מארגני המסיבות ולא פעם להפסדים כספיים.

וכך, אמנם המקרה הנוכחי לא הסתיים בנזק כלכלי גדול, אך בדירה שברחוב אלכסנדר ינאי נותר רק השלט בכניסה עם המילים "מה שקורה במסיבה נשאר במסיבה", ועל כך יכולים להעיד כל אותם ה"מאה" אנשים שהערב שלהם נגדע מוקדם מהצפוי.

כתיבת תגובה

על סופיה ברג

סופיה ברג
כותבת בעיתון מאז אוגוסט 2013. סטודנטית לתואר ראשון בלימודי מדינת ישראל, תקשורת, ספרות ותעודת הוראה באזרחות. פמיניסטית ורודפת צדק חברתי כללי. כותבת למגירה ומפיקה ערבי שירה עברית כתובה ומולחנת. שותפה לחיים של ניר ואמא לתוכי סקאי. הכתבה שהכי נהניתי לכתוב: פלנט בן-גוריון.
Scroll To Top