/ דעות / הגיע הזמן למנוי

הגיע הזמן למנוי

לא, זו בהחלט לא פרסומת לספריית "ארן" של אוניברסיטת בן-גוריון. בבניין 26 של האוניברסיטה, בקומה השנייה, מסתתר לו סוכן כפול: אולם הרצאות לסטודנטים ביום, וקולנוע מדליק בלילה. קולנוע ה"נגטיב" שוכן ממש מתחת לאפכם, ועדיין, ייתכן וחמק מבין זרועותיכם.

בבוקר אחד של תחילת חודש נובמבר, ממש לפני התקופה שבה הגיעו הרוחות הקרות המנשבות בעורפינו בעיר הקרה של הנגב, הלוא היא באר-שבע, שמתי פעמיי אל עבר "בית הסטודנט". בתוך כל הביתנים ההזויים של תחילת שנת-לימודים ועמדות נאום המוסבות לעמדות מכירה של מוצרים שונים, וברגע קל של היסח הדעת, תפס את עיניי שלט שהתנוסס בצניעות: "נגטיב". האיש החביב שעמד מאחורי הדלפק הקטן הציג את עצמו כנציג של בית הקולנוע הסטודנטיאלי. תדהמתי הביאה אותי לתמוה: "מה?!" כאשר מאחורי המילה היחידה הזו הסתתר: "על מה סח אדוני?".

צילום: יהודית גרעין-כל

צילום: יהודית גרעין-כל

ובכן חביביי הקוראים, הרשו לי להציג בפניכם, ואולי רובכם כבר שמעתם, וחלקכם בטח ביקרתם, ביצירת מופת של אוניברסיטת "בן-גוריון". אם תל-אביב היא המתנה של הסטודנטים שלומדים באוניברסיטת תל-אביב, הרי ה"נגטיב" הוא יצירת הפאר שלנו. בית הקולנוע, אשר שוכן באולמות ההרצאות 5 ו-6, בקומה השנייה של בניין 26, מציג שני סרטים בכל ערב, בכל ימות השנה (מלבד שישי). רוב הסרטים שמוקרנים ב"נגטיב" הם סרטים שהגיעו חמים מאולמות הקולנוע הגדולים, אומנם קצת באיחור, אך העניין משתלם.

ראשית: המחיר. אם צפייה בסרט בגלובוס מקס עולה לכם בסביבות 39 שקלים לכרטיס, אתם יכולים לנוח בשקט, שכן בנגטיב הפחיתו 19 ₪ מהסכום ואתם יכולים לרכוש כרטיס ב-20 ₪ (לחברי אגודת הסטודנטים). גם 20 ₪ הוא לא המחיר הזול ביותר עבור הסטודנט מרוט-הכיס, לכן אגודת הסטודנטים החליטה לסבסד עבורנו כרטיסים זולים יותר: בקניית מנוי שנתי (כן כן, פעיל כל השנה!) תוותרו על 120 ₪ (בחישוב מהיר- אם תלכו 10 פעמים במהלך השנה לסרט ב"נגטיב", הרי שכל כרטיס עלה לכם 12 ₪). זה בהחלט לא יקר, לכל הדעות.

שנית: המיקום (המרחק מהבית). בואו לא נעבוד על אף-אחד, רובו המוחלט של הסטודנטים שוכר דירה קרוב מאוד לאוניברסיטה, או אולי כדאי יותר לומר- מספיק קרוב כדי שהמרחק לא יהווה פונקציה משמעותית עבורו, ופה יתרון המרחק מביתכם אל אולם קולנוע ה"נגטיב".

שלישית: הצוות והשירות. חוויית הצפייה, כמו כל חוויית קניית מוצר שעובר צרכן, מתחילה ברכישת המוצר, עוברת דרך צוות השירות (אם זה מוכר יחיד או מספר של אנשי שירות) ומסתיימת בחוויה סופית וכללית מהמוצר. חוויית הצפייה עצמה באולמות ה"נגטיב" אומנם לא משודרגת ומפנקת כמו באולמות "גלובוס-מקס", "רב-חן" ואפילו לא "לב", אך היא מספקת דיו כדי ליהנות מהצוות המחייך, איכות הפופקורן והמקרן ענק המימדים, ואלו שלל סיבות שלבטח מספיקות כדי לשכנע אתכם שה"נגטיב" הוא בהחלט מוצר איכותי שמספק את שאליו נועד.

בין אם הגשם מטפטף לכם על המוח או אם הרוח מנשבת לכם על גג הבית, בין אם סיימתם את הרפרט או שאתם בשלב של הטחת התרגיל בסטטיסטיקה ברצפת דירתכם, תוכלו למצוא קורת גג בין אולמות ה"נגטיב", שהוא לא פחות ולא יותר, בית קולנוע מצוין.

נכתב על ידי רון נתיב

לא הסכמתם עם דעה זו? לכתבה הנגדית לחצו כאן

 

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top