/ אתנחתא / השותף האולטימטיבי

השותף האולטימטיבי

אם בשותף חפצתם, אך את ליבו לא ידעתם, ובשנה שעברה כבר נדפקתם – זו הכתבה בשבילכם. כיצד בוחרים שותף טוב? המדריך למחפש המתחיל!

בימינו, מאוד קשה לדעת מיהו האדם שעומד מולנו ובכל הנוגע למציאת שותף לדירה, חצי שעה של מפגש עם אותו אדם (במקרה הטוב), לא בהכרח תעיד על מה שצופה לנו העתיד. אך בכל זאת, עלינו למצוא איכשהו שותף לדירה ורצוי אחד שנסתדר איתו. אז מעבר לכל השאלות הקבועות כמו "מעשן/ת?" ו"מה לומד/ת?" לפניכם כל הסוגיות והקריטריונים שצריך לבדוק כדי לזכות בשותף המושלם (או לכל הפחות סביר).

שלב 1- הימנעו משילובים שלא עובדים

בדרך כלל יש מספר מאפיינים/ טיפוסים קבועים שמגיעים ללמוד בבאר שבע. כדי שתוכלו לעשות בחירה מושכלת של אלו שהכי מתאימים לכם, מיינו עבורכם מספר שילובים שלא עובדים יחד ושכדאי להימנע מהם:

סטודנטים להנדסה + סטודנטים למדעי הרוח והחברה:
סטודנטים למדעי הרוח והחברה ברוב המקרים יבלו הרבה בבית, יביאו חברים, ימלאו את המקרר באלכוהול וירבצו שעות ארוכות בסלון בחוסר מעש. לעומתם סטודנטים להנדסה יבלו הרבה בבית, לא יביאו חברים, כנראה יסתגרו רוב הזמן בחדר ללמוד ויגרמו לשאר השותפים להרגיש רע כשהם מסתובבים ברחבי הבית בחוסר מעש.
השילוב של שניהם: מרמור מתמשך וקנאה הדדית: המהנדס בכך שהיום של שותפו נמדד בין שינה לשינה, והשני בכך שהמהנדס באמת עושה משהו בתואר.

בדיוק השתחרר/ה מהצבא + סטודנטים שנה ב' ומעלה:
מעבר לכך שמשוחררים טריים לא תמיד סגורים על עצמם, ויכולים לנטוש באמצע השנה עקב חוסר מיצוי החופש ולתקוע אתכם עם שותף חדש, זה גם הניסיון הראשון שלהם במגורים עם שותפים (וכולכם הייתם שם ויודעים מה זה אומר…).
השילוב של שניהם: יזיק בעיקר לסטודנט הבוגר שעלול לסבול מעצבי יתר בכל פעם שחוזר הביתה.

חברותיים + לא חברותיים בכלל:
- הטיפוס החברותי מהר מאוד מתחבב על כולם, אוהב בילויים וכל מה שקשור בהם, במשחק הפיצוחים מתברר שהוא מכיר הרבה (מידי) אנשים. לעומתו הטיפוס הלא חברותי לא נראה כמעט במהלך השנה (ולא כי הוא מבלה הרבה…), שונא מסיבות ולא טורח לדבר עם אנשים מעבר לנדרש.
השילוב של שניהם: עלול ליצור עצבים מיותרים למשל כשהחברותי חוזר מבילוי שיכור באמצע הלילה/ רוצה לעשות מסיבת בית… אחרי שנה כל צד ירצה שהאחר יעזוב אבל לא ידע איך לגרום לו לעשות זאת מרצונו.

שלב 2- בדקו את הסטטוס הזוגי

הסטטוס הזוגי של המועמדים הוא קריטי בהליך בחירת השותפים:
תפוסים במערכת יחסים פנים באר-שבעית – סיכוי טוב לשניים במחיר של אחד (במשך כל השנה בן/ בת הזוג ישן, יאכל ויתקלח בדירתכם).
תפוסים במערכת יחסים "לונג דיסטנס" – עלולים לשאוב אתכם לסיפורים על בעיות בזוגיות, ריבים ובהמשך לאווירת דיכאון (עקב הפרידה).
רווק/ה – תלוי מה הסטטוס הזוגי שלכם! אם יש סיכוי שתמשכו לאותו שותף תוותרו מראש (ותשמרו את מספר הטלפון).

שלב 3 – תיאום ציפיות

על מנת להימנע מחיכוכים עתידיים, יש מספר דברים שחשוב לבדוק ולתאם מראש:
מדיניות אוכל – כדאי להימנע ממצב שבו צד אחד מאוד מרוצה (כי תמיד יש לו אוכל כשהוא חוזר מהלימודים) והצד השני חי משאריות ומשיל במהלך הסמסטר כמה קילו (או לחילופין מעלה אותם עקב אכילת פיצה ופלאפל כל יום).
*מצב כזה עלול להתרחש לרוב בדירות המשלבות סטודנטים להנדסה עם סטודנטים למדעי הרוח והחברה.
ניקיון - אם אתם מסוג האנשים שבאמת אוהבים לנקות, דעו שרוב השותפים הפוטנציאלים (גם אם יעידו על עצמם שהם אוהבים ניקיון) במהלך השנה יתגלו ככאלו שאהבתם לניקיון מסתכמת בהרמת סמרטוט אחת לסמסטר.
*חוסר תיאום כזה עלול להתקיים בשילוב של סטודנטים שבדיוק השתחררו מהצבא (שמאוד חשוב להם לשמור על הבית החדש) עם סטודנטים שנה ב' ומעלה (שכבר עברו את השלב הזה…)
נכונות לכבלים פיראטיים – כי מה לעשות, כל סטודנט חייב.

שלב 4 – פייסבוק

שלב זה נועד להשלמת מידע על ידי בדיקת רקע (ואם אתם ממש שטחיים – ניתן לעשות אותו מראש לשם בדיקת מראה).

אזהרה :
אם השותף הפוטנציאלי מבטיח שיביא הרבה ריהוט לבית, זו לא סיבה מספיק טובה לבחור דווקא בו. ניתן לחרוג מכלל זה אם השותף מגיע עם רכב (במקרה כזה רצוי מאוד להוסיף לו כמה נקודות).

והכלל הכי חשוב – אל תסמכו על האינסטינקטים שלכם, במקרים האלו הם לא פועלים. פשוט עקבו אחרי המדריך, עמדו בכל הכללים ולא תיפלו (אנחנו מקווים…).

כתיבת תגובה

על מערכת הבאר

Scroll To Top