/ גמל הקמפוס / על מקקים וכפכפים: סיקור פורים 2014

על מקקים וכפכפים: סיקור פורים 2014

לאחר שהגשם הרס את המועד המתוכנן של חגיגת חג הפורים בבן גוריון, יצאנו לבדוק האם דחיית האירועים בשבוע פגמה באווירה, ועל הדרך פגשנו את הסטודנטים המאושרים שיטוסו לאירופה.

יום שמשי במיוחד נסך על העיר באר שבע בצהרי יום רביעי, עת נערכה חגיגת התחפושות של אוניברסיטת בן גוריון. בשעה 12:00, כפי שהובטח, יצאו הסטודנטים להפסקת לימודים וברחבי האוניברסיטה אט-אט החלו לצוץ המתחפשים. מי שחשב שדחיית החגיגות למועד אחר תמנע מהסטודנטים להתחפש בהמוניהם טעה.

 "נראו במספר גרסאות" האחיות מלול (צילום: ניתאי אריה)

"נראו במספר גרסאות" האחיות מלול (צילום: ניתאי אריה)

רובו המוחלט של ציבור הסטודנטים התקשט לכבוד החגיגה, אך על אף ההשתתפות המכובדת, מרבית התחפושות לא הצריכו השקעה גדולה: כובעים, קרני שטן, ושרשראות פרחים בלטו בבינוניות שלהם. כמו תמיד לא ניתן היה להתעלם מהכמות הגדולה של גיבורי העל שכיכבו אצל הגברים, הנסיכות שכיכבו אצל הנשים, והתלבושות המעניינות של הכלבים. תחפושת של האחיות מלול האינטליגנטיות "מהיפה והחנון" נראתה אף היא במספר גרסאות ברחבי הקמפוס, וגם כמה סרבלי טייסים. אך כמו בכל שנה, היו גם לא מעט תחפושות שההשקעה ניכרה עליהן, דבר שהפתיע לא מעט אנשים, "אם הייתי יודע שכולם יתחפשו, הייתי גם משקיע", אמר סטודנט שהגיע ללא תחפושת.

את התחפושות המושקעות ביותר (אלו שלקח יותר משתי דקות להכין), ניתן היה לראות בתור ההרשמה לתחרות התחפושות, אשר הפרס הזוכה בה, כבכל שנה, הוא טיסה לאירופה. כעשר דקות לפני התחרות, הרחבה המרכזית כבר הייתה מלאה עד אפס מקום וכולם חיכו בקוצר רוח לראות את התחפושות המובילות. על אף קומץ נציגי אגודת הסטודנטים שהחמיצו פנים על רצוננו לראיין את המועמדים, הצלחנו להגיע אל מאחורי הקלעים של הבימה המרכזית, ולשוחח עם יוצרי התחפושות הנבחרות שהגיעו לגמר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של עיתון 'הבאר' ותישארו מעודכנים 

אפילו אריק ובנץ היו שם

אפילו אריק ובנץ היו שם

מאחורי הבמה נתקלנו ב-פרת משה רבנו, ברבי וקן, רכבת הרים יצירתית, רונאלד מקדונלד, ואפילו אריק ובנץ היו שם. חבורת סטודנטים שהתחפשו לחיילי צעצוע המתינו ליד הבמה והתמרמרו ביניהם על כך שלטענתם קראו להם להגיע לבמה, אך כלל לא העלו אותם. לאחר ה"מיני דרמה" שהתרחשה, הוצגו התחפושות השונות לקהל הסטודנטים הרחב והוכרזו שלושת המקומות הראשונים בתחרות: במקום השני זכתה תחפושת הלגו המושקעת, ובמקום השלישי– "הדיקטטור". את סשה ברון כהן החליף אלון ויסר, סטודנט לפסיכולוגיה וביולוגיה, שסיפר לנו שקיבל את ההשראה להכנת היען המלאכותית עליה רכב מקורס שהוא לומד בזואולוגיה. הפרס שקיבלו השניים היה בקבוק אלכוהול.

אך הזוכות הבאמת מאושרות הן הכפכף והמקק, או בשמן הרשמי שירה גבאי וגליה בטאט, סטודנטיות למדעי החיים שזכו בפרס הנחשק של טיסה לאירופה. בשיחה לאחר הזכייה נראו הבנות בהלם, אולי בשל ההופעה מול קהל הסטודנטים הרחב אך כנראה בגלל הניצחון. שירה סיפרה לנו שתחילה חשבה להתחפש למרסס המקקים- k300, אבל בסוף החליטה ללכת על הרעיון היצירתי שהביא לה את הכרטיס לאירופה. הכפכף שהולבש על גופה של הוכן מספוג שנצבע בספריי כחול, בעוד גליה, שהתחפשה למקק, השתמשה בבגדי עור וגרביונים.

לאחר שהוכרזו הזוכים עלו על הבמה קבוצת סטודנטים שהתחפשו לגלעד ינקלביץ' (ההוא מתוכנית הכושר) והמתעמלות שלו, ונתנו הופעה ביזארית. לאט לאט הרחבה התרוקנה וסטודנטים רבים המשיכו מהקמפוס למסיבה במרכז הספורט. המסיבה החלה בשעות הצהריים ונמשכה עד שקיעת החמה. במסיבה עלו תלונות מצד סטודנטים רבים על סוג המוסיקה, שכללה קטעים ארוכים של טראנסים שנשמעו זהים אחד לשני. אחת הסטודנטית זעקה "בבקשה

הכפכף המנצח! צילום: ניתאי אריה

הכפכף המנצח! צילום: ניתאי אריה

שיחליפו את ה-DJ!". סטודנט אחר אמר "אי אפשר לרקוד כשהמוזיקה משעממת כל כך". אך לא כולם חלקו תחושות אלה, או שאולי האלכוהול שזרם בדם הסתיר את הסבל המוזיקלי, ורבים פיזזו על רחבת הדשא עד צאת החמה.

כך תם לו פסטיבל פורים שהחל בשבוע שעבר, והוארך הודות למזג האוויר שגרם לנו לחגוג אחרי שנגמר החג. על אף הספקנות לנוכח הדחייה וחגיגת המאורע לא במועד המקורי, כיף לראות שאירועי פורים עוררו עניין רב בקרב הסטודנטים, שהתחפשו ברובם הגדול וחגגו ללא הפסקה. ובנימה אופטימית זו, אאחל שלא נקרא באיחור של שבוע את ההגדה של פסח. "חג" שמח!

 

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

 

 

דיקטטור ובת יענה

דיקטטור ובת יענה

זוכרים אותם? ברבי וקן

זוכרים אותם? ברבי וקן

2 comments

  1. סתם אחת

    לא מאיה, גליה!
    עבודה עיתונאית גרועה…

  2. סינדרלה

    אני לא מאמינה שפספסתי, חשבתי שיהיה מעפן. כבוד לאריק ובנץ אתם גדולים! ואביבס בכלל!

כתיבת תגובה

על ניתאי אריה

ניתאי אריה
מהרצליה במקור, לומד פוליטיקה וממשל בשילוב עם תקשורת, הצטרף לעיתון הבאר במרץ 2014. מתעניין בכתיבה בנושאים פוליטיים, בספורט ובתופעות הקורות בחיי הקמפוס והסביבה, שאיפתו היא לחשוף תופעות וסיפורים מרתקים שרוב הסטודנטים לא תמיד נחשפים אליהם.
Scroll To Top