/ גמל העיר / פתחו יומנים – הקיץ הגיע

פתחו יומנים – הקיץ הגיע

כל הזדמנות שיש לנו לחגוג מחוץ למעגל המכרים הרגיל שלנו היא סיבה למסיבה, לא שיש לי בעיה עם מעגל המכרים, אבל כמה אפשר?! עיריית באר שבע במצב רוח טוב, ואנחנו יוצאים מורווחים. גם חגיגות וגם להתאוורר מחוץ לקמפוס, קיץ 2012 בפתח.

אני לא יודעת איפה אני אמצא את עצמי בתחילת שנה הבאה, אבל אני כן יודעת שאת הקיץ אאלץ להעביר כמעט בשלמותו בבאר שבע, או יותר נכון באוניברסיטה (ולמדקדקים, בספריה בקומה השלישית מצד ימין באזור השקט). לכן כשגיליתי על אירועי הקיץ של העירייה התרגשתי, אולי אזכה בכמה אתנחתאות, בדיוק בזמן שהאגודה יוצאת לפגרה. אז פתחו יומנים, ורשמו לפניכם:

fשני במוזיאון – זה כבר מנהג די מרגש פה בב"ש, והקונספט קצת מזכיר את "שלישי בשש". פרופסור ניסים קלדרון מהמחלקה לספרות יושב שלוב רגליים ומראיין זמרים ישראליים בעודם מנסים גם להישמע חכמים וגם לשיר לנו קצת. מוזיאון הנגב נמצא בעיר העתיקה, ויש שמועות על הסעות בחינם שיוצאות ממרכז מורים (ב-19:45), אז אמנם כבר הפסדנו את שמעון בוסקילה ודני רובס, אבל השבוע מצפה לנו שלמה בר, אחר כך מתי כספי, דודו טסה, מיכה שטרית ויזהר אשדות.

איפה? רח' העצמאות 60. מתי? כל יום שני ב-20:00. כמה? הכניסה ב-20 ש"ח.

לרכישה מוקדמת של כרטיסים 08-6266400 (יושבים על דשא לכל שמלות המיני).

רביעי בסמילנסקי 2012 – אז עכשיו כשסגרנו את פינת ימי שני, רחוב סמילנסקי בעיר העתיקה משנה את פניו בכל יום רביעי בחודשים יוני-יולי ומקיים שם פסטיבל רחוב, או לטענתם "פסטיבל לתרבות דרומית". השבוע ראוגור מארח את ארז לב ארי, ובשבוע הבא הרכב הסטודנטים המקומי "מתנות", מארחים את נעם רותם. בכל שבוע אמנים אחרים, דוכני מזון, מתחמי מוסיקה שונים, בירות קצת אוכל והביתה. נחמד.

איפה? ברחוב סמילנסקי, בעיר העתיקה. מתי? כל רביעי ב-19:00. כמה? הכניסה חינם.

לילה לבן – כל העיר כולה מתרגשת לקראת הלילה הלבן שיערך בתחילת חודש אוגוסט בבאר-שבע. אמנם קצת מתזזים אותנו במהלך הערב, אבל צפוי לנו אירוע נחמד. החל מ-20:00 יהיו אירועים שונים בנקודות משמעותיות בעיר – בסמילנסקי, בחלוץ 33, בברקה, בערביקה ועוד. המחוננים שבינינו יכולים לקנות כרטיס לסינפונייטה הישראלית שעושים קונצרט במוזיאון הנגב לאמנות. ואז – זה מתחיל. לספורטיביים/ות מסיבת זומבה ענקית ב-23:30 ברחבת הדשא של מרכז הצעירים – אבל לכו תזיעו, תחזרו הביתה ואז תצאו שוב. בקיצור, ויתרנו. בשוק העירוני יעלו ויופיעו ב-21:30 חנוך טיאר, שעה אח"כ דודו טסה ובחצות יעלו לבמה במופע חדש גאוותנו הלאומית – הבלקן ביט בוקס. במקביל, בבמה של מרכז הצעירים, יופיע דני סנדרסון ב-22:30, לירן דנינו יעלה ב-1:30 ועידן עמדי ב-2:30. גם אם ננסה לא נצליח ללכת לישון אחרי ארבע בבוקר. לטוב ולרע. החלוקה קצת מעניינת, וקשה לדעת איפה יהיה יותר קהל. מה שבטוח, אני אהיה בבלקן, ואתם?

איפה? בתחנות שונות בעיר אבל בעיקר במרכז הצעירים ובשוק העירוני. מתי? יום חמישי ה-2.8.12 כמה? לרוב המקומות הכניסה בחינם.

פסטיבל היין 2012 - אמנם יש עוד קצת זמן אבל בתחילת ספטמבר, כשיתחיל להתקרר (להתקרר..), נזכה לקצת תרבות, קצת קולטורה: מעל 30 יקבים יגיעו למוזיאון הנגב למלא תחנות, טעימות וקניות של יין, מי יודע אולי אפילו יהיו שם גם גבינות.

איפה? בעיר העתיקה. מתי? 5-6 לספטמבר. לפרטים נוספים – 08-6290080.

אני לא יודעת מה איתכם אבל הקיץ שלי נראה קצת יותר ורוד עכשיו כשאני יודעת שחוץ ממסלול הדירה-ספריה-לפעמים סופר-אולי הביתה מדי פעם, אוכל להוסיף את אירועי העיר הרבים, אולי בכל זאת כדאי שתשקלו פעמיים לפני שאתם עוזבים את העיר.

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top