/ גמל העיר / תחילת עידן (ואיתמר) חדש

תחילת עידן (ואיתמר) חדש

אחרי שאלפי סטודנטים התאכזבו לקרוא על סגירתו של פאב הפאבלו בבאר שבע, יצאנו לדבר עם האנשים שבימים אלו מקימים מקום משלהם על חורבותיו. בואו לשמוע את כל הפרטים על מה שצפוי לנו בעוד שלושה שבועות במקום שבו היה הפאבלו.

עידן דטהר מערד ואיתמר עשת מעמק חפר היו עד לפני מספר חודשים סטודנטים לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון. עידן למד כלכלה ומתמטיקה ואיתמר למד תואר ראשון בהנדסה ביו-רפואית. בשנים האחרונות הם עבדו בחיי הלילה בבאר שבע – בקבוצת איינשטיין כברמנים, מנהלי בר ועוד, וגם, לפני שנים רבות, בפאבלו.

"מקום חדש שקם על חורבות הפאבלו" בתמונה: הפאבלו לשעבר

"מקום חדש שקם על חורבות הפאבלו" בתמונה: הפאבלו לשעבר

היום, על חורבות פאב הפאבלו שנסגר לפני כשבוע, הם מגשימים חלום שרבים חלמו לפניהם ורבים עוד יחלמו אחריהם – הם מקימים בפעם הראשונה פאב משלהם. בין עבודות השיפוצים וראיונות לעובדים החדשים פגשנו אותם לשיחה זריזה על המקום שצפוי להחליף את הפאב הכי שכונתי שיש, או יותר נכון שהיה, בבאר שבע.

כמו כל מקום בילוי חדש, גם כאן מבטיחים לנו עידן ואיתמר משהו שונה, משהו שלא קיים פה. "הרעיון זה לעשות בר שכונתי, באווירה חמה וביתית. 'בר דרומי' כמו שאנחנו קוראים לזה", אומר איתמר. ובכל זאת, כל מי שדרכה רגלו בפאבלו בעבר יודע שפאב שכונתי כבר היה לנו כאן. אך הפעם, מבטיחים לנו הבעלים הבדל של שמיים וארץ. "זה מקום חדש שקם על חורבות הפאבלו. מעבר למיקום הגיאוגרפי אין שום קשר בין הפאבלו לבנג'י, זה משהו חדש לגמרי", אומר איתמר.

הם מדברים על אווירה חמה, תחושה של בית, שירות איכותי וחברי: "זה אומר בירה ישראלית טובה בסוף יום לימודים, זה אומר לראות ולהיראות וזה כל המינגלינג שאנחנו כל כך אוהבים פה בבאר שבע. זה לא יהיה כמו הפאבלו… זה משהו קצת יותר". הם מדגישים שוב ושוב את היכרותם עם הקהל הסטודנטיאלי, את היותם חלק ממנו, דבר שמסייע להם להרגיש ולהבין מה הקהל צריך.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של עיתון 'הבאר' ותישארו מעודכנים 

בתור מי שמכירים את חיי הלילה בבאר שבע לעומק, הם מדברים על חידוש אחד מרכזי שלטענתם מאוד חסר במקומות הבילוי בעיר – "שקיפות". הכוונה בשקיפות, מסביר איתמר, היא "שהלקוח מבין מה הוא מקבל בתמורה למה שהוא נותן. לא מבצע שהוא לא באמת מבצע". "זה לא איזה משהו מהפכני", הוא מוסיף , אבל זה "מוריד את כל עניין העבודה בעיניים שקורית בהרבה מקומות".

לסיום, אומר איתמר "אנחנו יכולים להבטיח שתהיה פה חוויה שתיתן לאנשים מענה להרבה מהדברים שחסרים להם היום בחיי הלילה פה. אם להרבה אנשים אולי נמאס ממקומות או כבר אין להם אלטרנטיבות אז אנחנו מקווים מאוד ומאמינים שנעשה את זה". עבורם זה סוג של חלום שהתגשם, וכפי שציין עידן, הם "מגרדים את הכסף מתחת לבלטות" על מנת להגשים אותו. שני סטודנטים, כמוני וכמוכם, שהחליטו להגשים חלום.

שם: הפאבלו המוכר יוחלף בשם "בנג'י", על שם, איך לא, בן גוריון.
פתיחה: עוד שלושה שבועות.
קהל: כולם. אין הגבלה לסטודנטים בלבד.
אוכל: "סטודנט רעב ימצא פה את המנה שלו", אומר עידן. הם מדברים על אוכל לצד הבירה "שפוגע בול בטעם", ומבטיחים שיהיה שונה מכל מה שקיים פה בבאר שבע.
מחירים: "תהיה תמורה לכסף בטוח" אומר עידן ומוסיף: "אנחנו מהקהל. מבחינת תקציב בכיס יש לי כמו כל סטודנט שני. אנחנו עושים הכל בעצמנו, עובדים על זה מאפס והיינו צריכים הרבה זמן להשקיע ולעבוד על זה". מדובר על מחירים ש"יתאימו לכל הסטודנטים".
מוזיקה:  לא נכנסים לז'אנר ספציפי, לא יהיו ליינים. "תהיה פה מוזיקה טובה שבעה ימים בשבוע".
מראה: "הסטנדרט הולך להיות הרבה יותר גבוה מהפאבלו". המקום אמנם תמיד יראה 'כאילו הוא קיים כבר 40 שנה', אבל ברמה גבוהה – מבחינת ניהול, מבחינת עיצוב, מבחינת פונקציונאליות.

 אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

על שלי רום

שלי רום
Scroll To Top