/ מעורבות חברתית / אוניברסיטה שחושבת ירוק

אוניברסיטה שחושבת ירוק

מתי לאחרונה שאלתם את עצמכם, מה אתם עשיתם למען המדינה? מהיום יש לכם הזדמנות לתרום למען המדינה ולעצמכם באופן אישי וכל זה ללא דם, יזע ודמעות אך עם המון סיפוק.

בימים שבהם זיהום האוויר בעולם עולה, החור באוזון גדל, והתחממות כדור הארץ היא לא סתם עוד ביטוי, אלא סכנה לאוכלוסייה העולמית ככלל, אוניברסיטת בן גוריון ובתוכה אגודת הסטודנטים, מצטרפות לארגונים רבים בארץ ובעולם ומנסים בדרכים מגוונות להעלות את המודעות הסביבתית באזורם. ארגונים אלה חושבים "ירוק" ועושים "ירוק" למען איכות הסביבה.

צילום: arztsamui

צילום: arztsamui

מי שאחראי על הפעילות הסביבתית ברחבי האוניברסיטה ומחוצה לה, הוא מר לירז רותם, רכז סביבה באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון. רותם מסביר לנו שבמסגרת תפקידו, הוא מנסה לגייס גורמים שונים ולרתום אותם למען הפעילות הירוקה: "התפקיד שלי פונה מצד אחד לסטודנטים, להגברת מודעות לנושאים הקשורים באיכות הסביבה וקריאה לפעולה אקטיבית ומצד שני, פועל מול גורמי האוניברסיטה ליירק את הקמפוס, לשפר את מערך המחזור, הצבת מתקנים לחניית אופניים, לפעול נגד מטרדים ובזבוז", כך לדברי רותם.

במסגרת הפעילות הירוקה באגודת הסטודנטים, נעשות מספר רב של פעילויות שמטרתן להחדיר את "התורה הירוקה" בקרב הסטודנטים. טיולי אופניים וטיולים רגליים הם דוגמא לכך, מטרתם היא לעודד צמצום בשימוש בכלי תחבורה שמעלים את רמת זיהום האוויר. כמו כן, מתקיימים סיורים סביבתיים ואף דברים יצירתיים ומשעשעים כמו למשל "תחרות הדירה הירוקה" שבה על כל מתמודד לגרום לחבר השופטים להאמין שהבית שלו "ירוק" וידידותי יותר לסביבה מאשר בתיהם של המתחרים. כלומר, הבית צריך להיות חסכוני באנרגיה, צריך להתבצע מחזור של מוצרים בבית, השתתפות בפעילויות ירוקות בקהילה ועוד סימנים שמעידים על היות המתמודד אדם "ירוק" שמודע לאיכות הסביבה.

מידי חודש מתקיים "מועדון הגמל הירוק" שאליו מוזמנים הסטודנטים והקהל הרחב, לחוויה "ירוקה" שכוללת סרט והרצאה בנושאים סביבתיים שמטרתם להעלות את המודעות לנושאים הסביבתיים והקניית שיטות שונות שיסייעו בשיפור איכות הסביבה. מועדון הגמל הירוק מתכנס בקולנוע הנגטיב שבאוניברסיטה (בניין 26) והסרטים פתוחים לקהל לכל החפץ בכך- לרוב ללא תשלום.

מי שמעוניין להירתם למאבק למען איכות הסביבה, יוכל לעשות כן כבר בשבוע של ה- 18-23 לדצמבר. שבוע זה יוכרז כ"שבוע ירוק" ויכלול אירועים ופעילויות ירוקות רבות כגון: טיולים, הרצאות, דוכנים ירוקים, סרטים, בניית רהיטים מקרטון, מיצגים סביבתיים ועוד מגוון פעילויות במיוחד בשבילכם. רוב האירועים יתקיימו בתוך הקמפוס אך גם מחוצה לו, במרכז לקיימות שכונתית ברחוב רינגלבלום, ביום רביעי 21/12 אחה"צ, יתקיים שוק איכרים, וכן מתוכנן טיול אופניים , לאזור ירוחם.

לא חסרות פעילויות למען איכות הסביבה, חסרה מודעות! חייבים להעלות את המודעות בקרב הסובבים אותנו.. הפגיעה בסביבה היא בעיה של כולנו ועלינו לקחת חלק בפתרון שלה. ככל שיותר אנשים יצטרפו לפעילויות השונות וירתמו למאבק, העולם יהיה טוב יותר, נקי יותר ובריא יותר לנו ולעתיד משפחותינו.

נכתב על ידי שגיא מרקוס

כתיבת תגובה

Scroll To Top