/ מעורבות חברתית / אז מה בסטטוס שלך?

אז מה בסטטוס שלך?

כ-80 תלמידי שכבה ט' בבית הספר, מקיף ע"ש טוביהו, בבאר שבע השתתפו ביום ראשון, ה22 בינואר, ביום פעילות ייחודי, בנושא העצמה ופיתוח אישי. היום עסק בבחינת האופציות העתידיות הקיימות עבורם תוך פיתוח חשיבה לעתיד – ביוזמת ארגון שגרירי רוטשילד של יחידת אוניברסיטת בן גוריון.

ארגון שגרירי רוטשילד, מיסודה של קרן רוטשילד קיסריה, הוקם במטרה להכשיר דור עתיד של מנהיגים עסקיים וציבוריים עם אחריות חברתית. בארגון חברים סטודנטים הלומדים במוסדות אקדמיים בפריסה ארצית, שנבחרו לאחר תהליך מיון קפדני וזוכים לתוכנית הכשרה לפיתוח אישי ומקצועי, מלגת לימודים מלאה וניסיון ביוזמה ובהובלה של פרויקטים חברתיים ברמה הארצית והמוניציפאלית.

adgשיר שמעוני, חברה בארגון, מספרת: "האירוע הזה נרקם מתוך הרצון שלנו לעשות מעשה שיביא לידי ביטוי את היתרון היחסי שלנו, וכן שיהיה מכוון לאוכלוסיה כלשהי בבאר שבע. לאט לאט התגבש הרעיון לבנות יום בתיכון בבאר שבע שיהיה מכוון להעצמה אישית של התלמידים. יום שיבלבל אותם בשאלות טובות של- 'במה אני טוב?', 'מה אני חושבת על עצמי- על היכולות שלי, וכמה נתתי לסביבה שלי להשפיע על איך שאני תופסת את עצמי?', 'מה אני רוצה לעשות?' 'האם נחשפתי מספיק לאפשרויות?"

במהלך היום, שנוהל כולו על ידי קבוצת השגרירים, עברו התלמידים מגוון פעילויות שעסקו בעבר, בהווה ובעתיד אישי אליו כל אחד יכול לשאוף. התלמידים השוו בין חייהם היום לחלומות העבר שלהם כילדים, דנו בדפוסי התנהגות שונים, אילו ערכים הנחו אותם והעמיקו בהכרות העצמית שלהם. החלק האחרון של היום עסק בחשיבה על העתיד ובמסגרתו התמודדו התלמידים עם שאלות הנוגעות לדרך העתידית אליה הם שואפים. הם נחשפו לשלל אופציות בתחומים שונים, לימודים, תנועות נוער, התנדבות ועשייה חברתית, תחביבים במטרה ליצור פיתוח אישי. מטרת היום הייתה לפתח בקרב התלמידים חשיבה ביקורתית ויצירתית, לבחינת העתיד ולחיבור בין האני הפרטי לערכי החברה, לעקרונות ולרצונות האישיים. בנוסף לכך, נחשפו התלמידים להזדמנויות המגוונות הקיימות בעיר וסביבתה, וקיבלו הכוונה לניצול ההזדמנויות בצורה מיטבית.

"הרעיון" מוסיפה שיר, "היה להתחבר לנוער ממקום אישי של ניסיון ודרך חיים שבנויה על השאלות הללו, שאנחנו בעצמנו משתדלים לשאול מדי יום. בסוף היום חילקנו לחבר'ה חוברת עם הפרטים שלנו- סיפורי חיים שיכולים להפיח בהם רעיונות וכיוונים חדשים לעשייה והתפתחות. כמובן שגם השארנו פרטים אישיים להתקשרות- והמלצנו להם, על בסיס הקשר שנוצר באותו יום- לפנות אלינו ולראות בנו גורם שלגמרי אפשר להיוועץ בו".

האירוע, אשר זכה לשם "אז מה בסטטוס שלך?", נערך בשיתוף של יחידת שגרירי רוטשילד בן גוריון עם הנהלת בית הספר ומוריו, וכן בברכת עיריית באר שבע ומשרד החינוך. לדברי השגרירים, הזדמנות מיוחדת זו, של הכרות עם הנוער המקומי הינה תחילת הדרך בעשייה ובמעורבות החברתית המשותפת העתידית של שגרירי הארגון והעיר באר שבע.

פרטים נוספים על הארגון ניתן למצוא בקבוצת הפייסבוק של שגרירי רוטשילד

נכתב על ידי שחר קופשטיין

 

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top