/ גמל העיר / ארוחת שישי מישהו?

ארוחת שישי מישהו?

הסטודנטים באוניברסיטה לא נחים לרגע, במקום לשבת וללמוד למבחנים כל היום, הם מציפים את הרשת ברעיונות חדשים ומשונים, חלקם יותר משונים מחדשים – אבל קבלו את המציאה האחרונה: סעודות שישי רנדומליות פה בב"ש, חידוש מרענן?

אני משערת שאם תסתכלו סביבכם תבחינו שאתם מבלים עם אותם אנשים מתחילת התואר. נכון, לפעמים החבורה גדולה יותר ולפעמים זה עניין מצומצם אבל פלוס מינוס אחד או שתיים, אתם אוכלים ארוחות שישי עם בערך אותם חבר'ה, מאז שנת 2009.

tmunaאז נכון הם חמודים, וחכמים ולומדים איתנו את כל המקצועות, שזה נושא שיחה מאוד משמעותי, אבל אולי הגיע הזמן לשבור את המעגל ולצאת להכיר אנשים חדשים? מחקר חדש מגלה שדווקא בגיל שלנו חשוב להכיר אנשים מתחומי עניין כמה שיותר שונים. זה יפרה את מחשבותינו ויעזור לנו ליצור קשרים חשובים להמשך החיים. אבל איך? איך סטודנט לספרות ולשון אמור לבלות עם סטודנט להנדסת בניין או להנדסה ננו-טכנולוגית (כן, מייצרים באוניברסיטה אייפודים!)? שימו לב. יכול להיות שמצאנו את הדרך האידיאלית לשלב בין שניצלים לחברים חדשים:

יוזמה חדשה דנדשה מציעה לשבור את שיגרת ארוחות השישי המפורסמות של הסטודנטים בבן-גוריון ולהגדיל את מעגל החברים! הרבה נכתב כבר על הארוחות שלנו – למה תמיד אותו אחד מביא בקבוק שתיה, מה עושים עם הכלים שאף אחד לא בא לאסוף, ועוד פניני חוכמה, אבל עכשיו עלה קונספט שונה וחדש – אתר שמאפשר לכם למצוא אנשים חדשים לארוחות שישי. כל שאתם צריכים לעשות הוא למלא את הפרטים שלכם ואולי תמצאו את עצמכם מארחים או מתארחים אצל אנשים (בתקווה סטודנטים) חדשים רנדומליים. קצת כמו "צ'אט רולט" רק עם הרבה פחות סכנה להיחשף לאיברים מוצנעים של זרים. יש לקוות.

אז איך זה עובד? נכנסים לאתר שמעוצב בפשטות מדאיגה וממלאים טופס שם, מין, מחלקה, שנה בתואר ואם אנחנו מעדיפים לארח או להתארח. כל התקשורת נעשית בעזרת כתובת המייל שלנו אז גם את זה הם רוצים. האתר דואג שבקבוצה יהיה מספר שווה של בנים ובנות ושהקבוצות (שיווצרו לקראת הארוחה) יהיו מורכבים מאנשים משנים וממחלקות שונות, חוצמזה זה יהיה אקראי.

באתר החדש לא רק שאולי נכיר אנשים חדשים מאזורים אחרים בקמפוס, אולי גם נזכה לאכול מאכלים קצת יותר מגוונים. אילן, יוזם הפרויקט, כותב שהוא סטודנט שישמח להכיר אנשים חדשים ו"גם התלהב להרים את הפרויקט ולתת לעולם לשחק בו". קצר, אמין וקולע. השבוע הייתה ההרצה הראשונה של התוכנית והרישום נסגר כבר בשישי בבוקר, בפעם אחרונה שבדקתי היו 11 נרשמים, משמע 11 אנשים הולכים להתארח או לארח סטודנטים אחרים אצלם בשישי. אמנם זה לא כמו השבוע הראשון שפייסבוק עלתה לרשת אבל, לכל הדעות זו כמות יפה.

אמנם קיץ, וההרשמות לכל הקייטנות כבר נסגרו, אבל אל תתנו להזדמנות להתפספס, הירשמו, תבשלו ותתלבשו יפה, כי לכו תדעו את מי תפגשו.

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top