/ גמל העיר / גאים בבאר שבע

גאים בבאר שבע

ביום שישי האחרון סוף-סוף אזרתי אומץ ויצאתי לבלות במקום קצת שונה בעיר. על ה"גרייס בר" כבר בטוח שמעתם, אבל אם לא רקדתם בו בערב של ליין "מונרו", ליין הגייז של הדרום, לא חגגתם כמו שצריך. מומלץ לסטרייטים וגאים כאחד.

אם גם לכם נמאס מסצנת הרוזה/ מנגה/ איינשטיין כל שבוע, ליין הגייז "מונרו" הוא התשובה בשבילכם, בשביל החברים שלכם ובשביל כל מי שאוהב לצאת ולרקוד באווירה קצת שונה. השבוע סוף-סוף הסכמתי להצטרף לכמה חברים שצעדו בגאון (בעצם נסעו) עד לגרייס בר ברחוב ביאליק ולא הצטערתי לרגע.

fאת חוויות הגייז בר שלי חוויתי רק בחו"ל ולכן כשנעמדנו בתור וקלטתי לראשונה את מלכות הדראג שהתרגשו לקראת ההופעות, ישר הרגשתי בניו יורק ובשביל יציאה שגרתית בבאר שבע, זה הרבה מאוד. בתמורה ל-25 שקלים זכינו בצ'ייסר עראק, במוזיקת פופ לועזית קיטשית (סוף סוף), ובהופעות דראג. שווה.

"הליין הוקם בינואר שנה שעברה בתור יוזמה פרטית של חברה ושלי, בהמשך הצטרפו עוד חברים והרמנו את הליין יחד", סיפרה לי אבישג טביב, בת 25, אחת ממקימות ליין המונרו, "בתור בלייניות לסביות באר שבעיות, זה נראה היה מגוחך שאין מקום בילוי מתאים לקהילה הגאה בבאר שבע, לתל אביב תמיד אפשר לנסוע, אבל כשבחרנו להשתקע בעיר ולהישאר פה בבאר שבע בתור סטודנטים שאלנו למה אין פה?!"

את המסיבה הראשונה הם ערכו בעיר העתיקה ובהמשך, דרך מכרים משותפים, הגיעו לגרייס בר. "פעם איתי המנהל הקצה לנו את ימי רביעי, חשבנו שיותר קל להשיג מבעל עסק את הימים הפחות עמוסים, מאז שעברנו לסופי שבוע הכפלנו את כמות הבליינים". אחד משיאי הערב ללא ספק היה מופעי הדראג קווין (וקינג אחד) "הרכב הדראג קווינס היה הרכב באר שבעי בלי במה, כשהתחיל הליין הן הצטרפו באופן ספונטני, והשנה הן כבר חלק בלתי נפרד מהליין. הן ממש מסמלות גאווה מקומית, באר שבעית, ושלא צריך לעזוב את העיר כדי להרגיש טוב עם עצמך".

איזה סוג של יחס מקבל הליין (אם בכלל) מתושבי האזור שאולי קצת פחות רגילים למסיבות מהסוג הזה? " אין תגובות קיצוניות מדי. התלונות היחידות הן כמו כל מסיבה לדעתי, תלונות על רעש וכדומה. המיקום של הגרייס בר טיפה בעייתי מבחינת רעש לשכנים אבל לא נתקלנו בגילויי התנגדות אחרים. מחוץ לגרייס בר לעיתים יושבים ילדים מקומיים שזורקים הערה או שתיים, זה מאוד מוזר להם פתאום לראות דראג קווין בשכונה, אבל זהו פחות או יותר".

fהיה קל מאוד לראות שרוב הבליינים מכירים אחד את השני (או יותר נכון, אחת את השניה) מימים ימימה והייתה אווירה שונה ממה שהכרתי במסיבות אחרות, "יש תחושה מאוד משפחתית וחמימה במונרו, עצם זה שהמעגלים יותר קטנים ויש הרבה פחות מסיבות וליינים שמיועדים לקהילה הגאה בבאר שבע (רק 2), כולם מכירים את כולם וזה לא מסחרי כמו בתל אביב. אני חושבת שגם הקהל הסטרייטי מרגיש זאת, אין את האווירה המנוכרת הרגילה שיש במסיבות. גם המחיר מעיד על זה שהמסיבות פתוחות לכולם ושלכולם יש פה מקום לחגוג וליהנות".

והעיר כבר מקבלת אתכם? בכל זאת פריפריה… "כמובן שזה מאוד אינדיבידואלי. אני חיה חיים גאים בכל מובן המילה, ומסתדרת יופי. אבל פה פעם בשבועיים יש מסיבה, לעומת תל אביב שיש מסיבה כל יום. יש משהו בעיר שעדיין מסתגל, רק לפני שלוש שנים התקיים מצעד הגאווה הראשון בבאר שבע, אז כמובן שאנחנו לא באותו מקום כמו תל אביב".

רשמו לפניכם את האירועים העתידיים של ליין "המונרו" בגרייס בר: ביום שישי הקרוב (ה-11.5) מסיבת פתיחת קיץ עם די ג'יי מיכל שר, ב-25.5 מסיבת אירוויזיון, ויום למחרת הקרנה של האירווזיון (כן, ממש כמו משחק כדורגל), ממש שווה להציץ.

ולכל הסקפטים: אמנם ליין מונרו נועד לתת מענה למסיבות שמתאימות ללסביות, הומואים, טרנסג'נדרים ובי סקסואלים אבל הם ממש לא דוחים את הסטרייטים על הסף. כולנו נהנינו וחגגנו כמו ואולי אפילו יותר, ממסיבה רגילה. תדאגו למצוא את עצמכם שם כמה שיותר מהר.

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top