/ גמל העיר / גולדה: מקום של אנשים נחמדים?

גולדה: מקום של אנשים נחמדים?

מוזיקה מרעישה לעיתים עד השעות הקטנות של הלילה וחצי בירה המוגשת בכוס פיינט. הגולדה הוא מקום יחסית חדש בנוף האזורי וכבר מעלה שאלות מוסריות רבות.

פאב הגולדה, הממוקם ברחוב יעקב אבינו בבאר שבע, החל את דרכו לפני מספר חודשים. תחילה הייתה רק מאפיית אורן, ובהמשך הבעלים פתח בסמוך לה את המקום החדש שהחל לצבור תאוצה ולקוחות. הרעיון היה פשוט- לשבת על בירה זולה יחסית במקום פשוט יחסית ועל הדרך לראות איזה משחק כדורגל ולנשנש כמה מטעמים זולים. נשמע מבטיח לא? (עכשיו הגיע הזמן לקצת תלונות, כי בלעדיהן החיים היו משעממים).

f

באדיבות הגולדה

הגולדה מספק מחירים אטרקטיביים יחסית בזמן שכל השאר כבר השתגעו לגמרי. לעזאזל, היום צריך לקחת משכנתא בשביל לשתות בירה. אבל באחד הלילות, כאשר ישבתי עם חבר בגולדה, הזמנתי חצי בירה. הבירה הגיעה וחבר שלי הסתכל על הכוס שלי ושאל "תגיד מה הזמנת?", "חצי" אמרתי. "אז תקשיב… קיבלת פיינט". כששאלנו את המלצרית אם זה חצי היא ענתה שכן, וכך גם היה רשום בתפריט. קצת לא הוגן, חייב להודות שהרגשתי מרומה. אז מה קורה כשמקום שהתחיל במכירת חצי ליטר בירה ב-18 ₪, עלה ל-20 ש"ח, ועבר למכור פיינט ב-20 ₪, וכל זאת מבלי ליידע את הלקוחות על השינוי בכמות הבירה בתפריט? וכמה נשלם עבור בירה בעוד מספר חודשים?

סוגיה נוספת שמעלה המקום, שממוקם בלב אזור מגורים, היא סוגיית הרעש. פאב הגולדה משמיע לעיתים מוזיקה חזקה למדי בשעות הקטנות של הלילה, ומפריע למנוחת השכנים. ואכן, תלונות למשטרה נמסרו מספר פעמים בתקופה האחרונה מצד השכנים, וזאת ציינה כי ניידות יגיעו למקום, אך בפועל, המוזיקה עדיין נותרה רועשת, ולדברי הבעלים בחודשיים האחרונים לא הגיעה כל ניידת למקום. והמוזיקה? יש ימים בהם היא יותר חזקה ויש ימים שפחות. מהמשטרה נמסר ששליחת ניידת למקום היא טיפול נקודתי. על מנת לטפל בתופעה לטווח הארוך, יש להגיש תלונה במשטרה. זאת על אף שעל פי חוק גרימת רעש באזור מגורים אסורה, וכידוע במסיבות דירה המשטרה מאוד מקפידה לאכוף חוק זה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של עיתון 'הבאר' ותישארו מעודכנים 

שתי הסוגיות הללו מצביעות במידת מה על בעיות מהותיות ביחס של בתי עסק ללקוחותיהם. אמנם מחירי הבירה עדיין סבירים ואמנם הרעש החזק יכול להיתפס כנסבל, אך עלינו לשאול את עצמנו אם אנו מוכנים לקבל כל שירעיפו עלינו, בתמורה לשקט תעשייתי מצידנו, ומתי ולמען מי עובר הגבול?

לצד אלו, ראוי לציין שמבחינתי כסטודנט הגולדה הוא בכל זאת חידוש מרענן בסביבת האוניברסיטה. מדובר במקום היחיד בטווח הקרוב שמספק בירה זולה (למרות שמדובר בפיינט) ואפשרות לנשנש משהו בכל שעה, לכל מטרה ובכל מצב צבירה. הפאב גם מציע קצת דברים נחמדים יותר, כמו הקופונים שחולקו בתחילת שנה (כן אלו שחולקו עם התיקים ואף אחד לא שם אליהם), בהם הופיע תלוש לשליש בירה בגולדה בשני שקלים בלבד, דבר שלפי הבעלים משך למעלה מ-700 סטודנטים אשר מימשו זאת.

ולמי שאינם מתרגשים מהעלאת המחירים וירידת הכמות, סניף חדש של הגולדה עומד להיפתח תוך כחודש ליד שער 90, ויחליף את "הפקולטה לפיצה" שנסגרה. העסקה כבר נחתמה, והמקום החדש יהיה דומה, אך תפריט האוכל יהיה מגוון יותר ויכלול פסטה, שקשוקות וכדומה – על מנת להתחרות ביתר המסעדות באזור.

בהתייחס לגודל כוס הבירה מבעלי המקום נמסר בתגובה:

"החלטנו לעבוד רק עם כוסות של פיינט, מאחר והן יותר עמידות. בתפריט הקיים עדיין מופיע חצי ואנו נשנה זאת. אך למעשה הלקוח מקבל 410 מ"ל נקי של בירה ללא קצף, יכולנו להעלות את המחיר עקב עליית המס, אך העדפנו להישאר באותו מחיר, הפיצוי שהלקוחות מקבלים הוא חלקי, אך אנו עושים ככל שביכולתנו לספק את הלקוחות."

בתגובה לתלונות הרעש נמסר כי "לאחרונה התחלפו מספר עובדים שלא היו בקיאים מספיק, וכעת ישנם נהלים ברורים ומתחשבים בנוגע לרעש".

כמו כן, נמסרה הבטחה שבגולדה לא יעלו עוד המחירים, ועל זה רק הזמן יעיד. בקיצור, טוב שיש גולדה, רק שיפסיקו להפריע לי לישון והכל יהיה בסדר.

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top