/ דעות / גרנד קניון ב"ש: לא מצדיק את כינויו

גרנד קניון ב"ש: לא מצדיק את כינויו

אחרי סחבת לא הגיונית עם פתיחתו, ואחרי המתנה של מספר חודשים כדי לתת הזדמנות לכל החללים הריקים בקניון להפוך לחנויות, יצאתי לבדוק את "הגרנד קניון" – הקניון הכבר-לא-כל-כך-חדש ויש שיאמרו (וביניהם אני) הלא-כל-כך-נחוץ של באר שבע.

הבטיחו לנו פתיחה בפסח, ואז בל"ג בעומר ואז עוד חודש ועוד חודש, ובסוף הוא נפתח. אמנם לא במלוא הדרו שהרי הבטיחו לנו קניון גרנדיוזי – "הגדול ביותר במזרח התיכון", אך בכל זאת, מה מיוחד ב"גרנד קניון" בבאר שבע והאם הוא באמת נחוץ בנוף הבאר שבעי?

צילום: מיכאל יעקובסון

צילום: מיכאל יעקובסון

אתחיל משני הנושאים המרכזיים שמעניינים את אוהבי הקניונים למיניהם – בגדים ואוכל.

בגזרת חנויות הבגדים לא תמצאו משהו חדשני. נכון, H&M עדיין לא ראינו כאן ואנחנו תמיד מקבלים את פניה בשמחה, וגם ברשקה עוד לא נראתה בנוף השופינג הבאר-שבעי, אבל את יתר החנויות ניתן למצוא בכל מרכז קניות אחר בעיר ובכלל זה קניון הנגב, הביג, ה-ONE או כל שאר המרכזים הרבים שעוטפים את באר שבע. נכון, לא ציפיתי שעשרות רשתות חדשות שלא שמעתי עליהן מעולם יתפרסו לפניי, אבל ציפיתי למצוא לפחות כמה חנויות בודדות שיצדיקו את פתיחתו של קניון נוסף בעיר .

מבחינת המזון, מספר המסעדות בקומת האוכל לא גדול. המבורגר תמצאו בשפע, תוכלו גם להרכיב סלט, להזמין סיני, איטלקי או שווארמה… וזהו (כיאה למתחמי פסט-פוד סטנדרטיים). הבשורה המשמחת היא שהמתחם נותן תחושת יוקרתיות (בקנה מידה של מזון מהיר כמובן), ועיצוב המסעדות והניקיון שלהן ללא ספק ברמה גבוהה יותר ממסעדות אחרות מסוג זה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של עיתון 'הבאר' ותישארו מעודכנים 

אבל אל תטעו לחשוב שתחושת הנועם מהמסעדות היא מה שילווה אתכם בעת האכילה. המתחם ממוקם באזור מבודד ומעט חשוך, מול קיר ענק (ע-נ-ק) לבן וריק שנותן תחושה של ישיבה במתנ"ס או בבית-ספר. אולי זה קשור לכך שעוד לא סיימו את הבנייה והעיצוב של המקום, אבל כך או כך, המתחם ינתק אתכם לחלוטין מחוויית ותחושת הקניון.

מה שמוביל אותי לנקודה הבאה – הלחץ לפתוח את הקניון לפני סיום הבנייה. החשיבות של פתיחת המקום לקראת הקיץ ברורה, במיוחד אחרי סחבת כל כך ארוכה, אבל הליכה בקניון המכיל חללים סגורים, ואזורים לא מנוצלים מעכירה את האווירה, במיוחד כשבקומת האוכל הדלת לגג פתוחה ונגלה לעינינו אתר בנייה (איזה כיף?).

תחושה של אתר בנייה (צילום: שירן להב)

תחושה של אתר בנייה (צילום: שירן להב)

אז מה כן? מגוון בתי קפה מושקעים מבחינת עיצוב שבהם נחמד לשבת; אזור משחקים גדול, מרשים, חדשני ומאובזר היטב ביחס לקניון הוותיק והמתחרה בעיר (כן חבר'ה, פעם הבאה שלוקחים את הפר"ח למשחקיה שווה לשקול הליכה לקניון החדש); עיצוב מאוד מושקע, ובפרט עיצובן החדשני והמזמין של החנויות; יריד אמנים שבועי עם עבודות יד שמובטח לנו אחרי החגים, וגם שוק איכרים; ובאופן אישי, אני אהבתי את הדוכן המקורי שמוכר גרגירי תירס מתובלים בכוס – נכון שאפשר להכין אותם בבית מבלי לשלם 17 שקלים, אבל הגימיק נחמד..

בסיכומו של יום, אחרי מסע מעגלי בין הקומות השונות של הגרנד קניון (לעצלנים – בקומה השנייה אפשר לעלות לסיור על רכבת ילדים, תגידו ששירן שלחה אתכם), הגעתי למספר מסקנות: הראשונה – קניון זה תמיד כיף (אפילו כשאין כסף). השנייה – שווה להגיע לפחות פעם אחת לביקור בגרנד קניון, בשביל להגיד שהייתם. השלישית – הקניון "הגדול ביותר במזרח התיכון" לא מצדיק את כינויו. והאחרונה (והמתבקשת) – באר שבע לא זקוקה לעוד מרכז קניות, ויעידו על כך כל המוכרות שישבו לבד בחנויות.

נכתב על ידי שירן להב

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top