/ אתנחתא / חתונת הכסף

חתונת הכסף

הקיץ הגיע ויחד איתו הגיעו גם הזיעה, העצבנות וכמובן החתונות. אפשר להסיק שכמו כל אזרח טוב בישראל, לקראת החתונה אתם פותחים במסע חישובים ובירורים כמה כסף להביא לזוג הטרי. במיוחד בשביל זה הכנו לכם פירוט מדויק שלא ישאיר אתכם עם תהיות בנושא, או עם כסף בארנק… תלוי איך תסתכלו על זה.

אם לא קיבלתם עדיין הזמנה לחתונה של בן משפחה/ אח של דוד/ דוד של אח/ חבר כמו אח וכו' כנראה שאתם והבדידות סחבקים מאוד קרובים. אם כן קיבלתם, מברוק. עכשיו רק נשאר להחליט מכמה כסף להיפרד בדמעות. את כל התירוצים של "אני סטודנט", "אני בא לבד", "אני לא קרוב לחתן", "אני תימני" ריכזנו במסמך אחד אשר אם תעקבו אחריו עד הסוף, ותספרו את הנקודות תדעו בדיוק לכמה זוזים להגיד שלום.

fרשימת התירוצים

אנחנו יודעים שלכולכם יש מגוון של תירוצים, אך אנא מכם, בחרו רק אחד!

1) אם אתה מובטל מזה זמן לא מבוטל, בכל פעם שאתה מכניס כרטיס אשראי לכספומט הוא מחייך אלייך בזלזול, ואת הכסף לרכבת אתה אוסף מנהגים בצומת רגר או בקיצור אם אתה עני, מזל טוב – אגרת נקודה אחת. יאללה תתקדם הלאה מהר. אתה יודע מה אומרים, זמן זה כסף!

2) אם כדי לפתוח את הארנק שלך צריך קוד שלושה מספרים, אתה ישן עם הכסף צמוד לחזה כאילו היה בחורה צעירה, בכית כשראית את ההזמנה לחתונה, אתה תימני/ פרסי או בקיצור אם אתה קמצן. אנחנו מצטערים, אגרת רק 2 נקודות. עצה שלנו, אל תמשיך לקרוא את הכתבה, אתה עוד עלול לפרוץ בבכי.

3) אם אתה בן אדם ששמח כשהוא מוזמן לחתונה כי יוכל לשתות ולאכול כמו שצריך, כנראה שאתה לא הבן אדם מהסעיפים הנ"ל. עם חיוך כזה על הפנים מגיעות לך 3 נקודות!

מי הזמין אותך אדוני?!

1) החתן? נקודה.

2) הכלה? נקודה.

3) שניהם? 2 נקודות נוספות במאזנך.

רמת הקירבה

1) אח של חבר מתחתן/ אחות של ידידה הזמינה אותך ליום המרגש בחייה או כל סיטואציה בה תכיר את החתן/ הכלה לראשונה רק מתחת לחופתם. נקודה אחת למכר.

2) אם חבר לא מהמעגל הראשון רוצה אותך בשמחתו/ עובד במקום עבודתך שלח לך הזמנה יפה או כל אדם בסיווג של "יותר ממכר" אך פחות מ"חבר טוב/ בן משפחה". הרווחת ביושר 3 נקודות.

3) אם לא התמזל מזלך וחבר קרוב הודיע שהוא פורש מהמשחק/ קרוב משפחה מגדיל את סד"כ המשפחה אז אדוני, אתה עמוק בבוץ. גם אם תרוץ, זה לא יעזור לך. 5 נקודות.

והרי הסכומים!

3-4 נקודות : יצאת "בזול", שלם את ה-300 ש"ח שלך ולך תתפנק על אוכל טוב ושתייה חריפה כאוות נפשך.

5-6 נקודות : נכון שהעט ירעד כשתכתוב את הצ'ק, אבל אחרי מאמצים רבים יהיה כתוב עליו 500 שקלים חדשים "בלבד".

7-8 נקודות: הקרבה רבה, השמחה רבה והכסף רב. 800 ש"ח לקופה בלבן.

9-10 נקודות: אם זה היה משחק מונופול היית מכריז "פשיטת רגל" ויוצא מהמשחק. בעצם, אולי גם בחיים אתה צריך להכריז על "פשיטת רגל" ולצאת מהחיים. או שפשוט לשלם 1000 ש"ח, מה שניראה לך יותר משתלם.

אמנם לא התחשבנו בכל השיקולים, אבל אנחנו מקווים שנתנו לכם כיוון והורדנו ממכם מההתעסקות הכל-כך ישראלית של "כמה להביא". כל מה שאתם צריכים עכשיו, זה או למצוא עבודה זמנית או לקרוא את המדריך של "איך להתחמק מחתונה".

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top