/ גמל העיר / כשבגדים ואנשים טובים נפגשים

כשבגדים ואנשים טובים נפגשים

מה שהתחיל כיוזמה פרטית של שתי סטודנטיות שנה א', התגלגל לאירוע מחלקתי שפועל כבר שנה רביעית ברציפות. 'הבאזריה', יריד בגדי יד שניה שכל הכנסותיו קודש לעמותת 'בית הגלגלים', הוא סיפור הצלחה על מה שקורה כשאנשים טובים, מטרה נעלה, ושלל בגדים מדליקים נפגשים.

'הבאזריה' הוא יריד בגדי יד שניה שהתקיים אתמול (רביעי, 30.4.14) בארגונם של סטודנטים מהמחלקה לפזיותרפיה באוניברסיטת בן-גוריון. זה התחיל לפני ארבע שנים כאשר שתי סטודנטיות במחלקה החליטו לקיים אירוע התרמה."לכל אחד יש בגדים בארון שהוא סתם לא לובש, אז חשבנו: למה לא לעשות עם זה משהו?" מסבירה שרון אברהמי, מיוזמות האירוע.

IMG_8987

צילום: נטעלי ויינר

מאז הפך היריד למסורת וכיום כבר כמעט כל המחלקה שלהן, ארבעים במספר, שותפים להפקה. האירוע התקיים עד כה אחת לשנה בחצרות פרטיות, ובכל שנה נבחרה עמותה אחרת אליה הוקדשו ההכנסות. השנה הוחלט על עמותת 'בית הגלגלים' המעניקה שירות לאנשים בעלי פגיעה ביכולת התנועה, בעיקר כאלו שסובלים מניוון שרירים או שיתוק מוחין.

האג'נדה, מסבירים המארגנים, היא לפנות דווקא לעמותות הפועלות באיזור הדרום. הם אף הוסיפו כי האירוע הנוכחי, שהתקיים לראשונה ברחבת הבנג'י וחומוס אבו-דאבי שבשכונה ד', היה הגדול ביותר עד כה. בהתייחס לפירסום שמקבלים בתי העסק על חשבון האירוע הם אמרו כי: "בסך הכל כולנו מרוויחים. הבנג'י ואבו-דאבי נרתמו לאירוע ועזרו מאוד. אפילו הציוד של האירוע אוכסן אצלם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של עיתון 'הבאר' ותישארו מעודכנים

בין הנוכחים נראו לא רק סטודנטים צעירים, גם תושבי העיר הגיעו, חלקם מבוגרים, והיו גם סתם עוברי אורח. להערכת המארגנים נכחו באירוע במהלך כל היום מעל לאלף איש. כל אחד הגיע מסיבתו הוא, חלק בשל הבגדים וחלק סתם במקרה, אבל כולם הסכימו על דבר אחד- קיומו של האירוע ותרומת ההכנסות הם דבר מבורך. "אנחנו גרים פה, עברנו במקרה. זו יוזמה מבורכת. גם עניין המיחזור והקיימות וגם התרומה לבית הגלגלים" מסביר סטודנט ששהה במקום. כששאלתי אותו על איכות הבגדים והאם הם אכן ראויים ללבישה, הוא הצביע בחיוך על בת זוגתו שידיה היו עמוסות בגדים. סטודנטית נוספת שנכחה באירוע סיפרה כי היא ציפתה למסיבה במקום, אולם מיהרה להוסיף כי "לא התאכזבנו. כל הכבוד להם".

מסיבה אמנם לא היתה, אך מוזיקה טובה ואווירה קלילה ומפרגנת דווקא כן. בין דוכני הבגדים השונים אפשר היה למצוא גם עמדת מכירת פיתות עם לבנה ותה קר, ואילו בתי

צילום: נטעלי ויינר

צילום: נטעלי ויינר

העסק באיזור הציעו שתייה במחיר מוזל. נראה שגם החום הכבד לא הרתיע את הנוכחים, ורובם דווקא בחרו לשבת על המחצלות בחוץ ולא בתוך הפאב.

בתום היריד אנואר, חניכה מבית הגלגלים, פרסמה בדף הפייסבוק של האירוע את הדברים הבאים: "רציתי להגיד המון תודה על האירוע המושקע הזה נהניתי מאוד לעזור ולצחוק עם חבר'ה שהכרתי, כי לא את כולכם יצא לי להכיר, שחקתם אותה, אתם אלופים. מחכה לתמונות". בתום יום מהנה, ולאחר תגובות מחממות לב שכאלה, אפשר לומר שהאירוע הוכתר כהצלחה. כרגע מארגני האירוע נמצאים בשנתם האחרונה ללימודים באוניברסיטה וקיומו של אירוע המשך עומד בסימן שאלה. "עכשיו אנחנו מקווים שהחבר'ה הצעירים של שנה א' ימשיכו את המסורת", מסכמים המארגנים. "חוצמזה, שלארגן אירוע כזה, זה תמיד כיף".

כיף הם אומרים, וכיף באמת היה, ואפילו יצאתי עם חולצה.

 

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

2 comments

  1. ממורמרת

    אני לא מאמינה שפספסתי את זה הייתי קונה הכל

  2. כתבה מהממת, עשית לי את היום

כתיבת תגובה

על נטעלי ויינר

נטעלי ויינר
נטעלי כותבת בעיתון הבאר מאז אפריל 2014. סטודנטית לתואר ראשון למזרח-תיכון ופוליטיקה וממשל. גרופית של ספורט, קורעת כפכפים סדרתית ולכן בעלת נטייה ללכת יחפה במקומות שלא מיועדים לכך. חצי דנית, רבע הודית, דוברת 5 שפות. חושבת שהיא לא מצחיקה, עד שהיא מתחילה לצחוק בצפצופים. אוהבת לכתוב בעיקר כדי לפרוק, ולהביא מידע מעניין לכמה שיותר קהל.
Scroll To Top