/ מעורבות חברתית / לא תעשוק את רעך

לא תעשוק את רעך

האם ניסיתם פעם להבין את תלוש המשכורת שלכם? האם אתם יודעים בוודאות שאתם מקבלים בעבודה את כל הזכויות המגיעות לכם? כדי לענות על שאלות אלו פנינו לרכז העסקה הוגנת בקמפוס.

מה זה העסקה הוגנת? ומדוע יש צורך בתפקיד כזה בתוך אגודת הסטודנטים? עומרי פז, רכז ההעסקה הוגנת באגודה, וסטודנט שנה שלישית לפוליטיקה וממשל, מספר שהסיפור התחיל לפני כשלוש שנים בעקבות יוזמה סטודנטיאלית של רוני מייקל, מתרגלת במחלקה לפוליטיקה וממשל, שרצתה לעזור במאבק עובדות הניקיון של האוניברסיטה. היא הקימה תא "העסקה הוגנת" כדי לגייס סטודנטים לעזרה במאבק החברתי לאוכלוסיות חלשות אלו, וככל שחלף הזמן, הצטברו אצלה עוד ועוד פניות ומקרים של העסקה לא הוגנת. משם הגיעו למסקנה שהתא צריך לקבל מקום של קבע במסדרונות האגודה.

By Florian Plag

By Florian Plag

העסקה הוגנת מטפלת בכל המקרים בהם המועסק חושב שנגרם לו עוול, למשל אם המעסיק לא שילם לו את מלוא גובה המשכורת או עבר על דיני עבודה. כיום, בישראל, יש יותר ויותר מקומות עבודה המנצלים את העובדה שאנשים לא מודעים לזכויות שלהם ומרשים לעצמם לנצל אותם בשל כך, בעיקר בעבודה עם אוכלוסיות חלשות (סטודנטים, תלמידי תיכון וכו').

עומרי, ממשיך דרכה של רוני, אומר שבמהלך השנה פונים אליו כ-40 סטודנטים עם בעיות של העסקה לא הוגנת. כדי לעזור להם, הוא מקבל מהסטודנט את טפסי המשכורת שלו ובודק אם הבעיה היא בספירת השעות, או אולי באי תשלום תנאים סוציאליים לסטודנט?

עומרי מתעסק במאבקים חברתיים של איגודים שונים ובעזרה לסטודנטים בקבלת הזכויות שלהם. כך למשל, במקרה אחד, סטודנט מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול שעובד למחייתו במלצרות, ראה שבתלוש המשכורת האחרון שלו, המעסיק לא שילם לו על יומיים עבודה. הוא פנה לעומרי, הביא לו את כל הטפסים הדרושים וקיבל את השכר המגיע לו ואף קיבל מעבר לזה את התשלומים הסוציאליים שהמעסיק היה אמור לשלם לו, אך אותו סטודנט לא ידע שהוא זכאי להם.

החלום של עומרי הוא שכל עובד יהיה מודע לזכויותיו וכך להביא לשיח אחר בארץ ולגרום לכך שהמעסיקים לא ינצלו את עובדיהם. בצורה זו במקום 40 סטודנטים שפונים אליו בשנה,יוכלו לפנות אליו הרבה יותר סטודנטים שעד כה לא היו מודעים לזכויותיהם.

לסיום, מוסר עומרי מספר טיפים לסטודנטים, שיוכלו לסייע להם בקבלת זכויותיהם, אם אלו נפגעו: 1. תמיד לעשות רישום של שעות העבודה שלכם 2. לשמור את תלושי המשכורת 3. לבדוק שבתלוש המשכורת יש החזרי נסיעות, שלאחר חצי שנה בעבודה יש קבלת פנסיה, ושלאחר שנה יש אפשרות לפדיון ימי חופשה.

כבר במקורות אנו מוצאים דרכים להתוות חברה צודקת, חברה הבנויה על ערכי הצדק והמוסר, חברה שבה אין עושק ואין הלנת שכר –"לא תעשוק את רעך…לא תלין פעולת שכיר עד בוקר". בידינו הדבר, בידינו להחליט האם אנו רוצים להמשיך בחברה הנוכחית שלנו או להוביל אותה מקום צודק יותר.

 

כל מי שנגרם לו עוול בעבודה יכול לפנות לעומרי ב-054-2321319 או במייל: rk_hahasaka@aguda.bgu.ac.il

 

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

על אסף הורן

אסף הורן
אסף "הגינגי", לומד ניהול, פוליטיקה וממשל ומדיניות ציבורית באוניברסיטה וכותב בעיתון הבאר מחודש מרץ 2013. הכתבה אותה הכי נהנה לכתוב עסקה בסוגיה של עליית יהודי אתיופיה לארץ בעקבות פאנל שהתקיים באוניברסיטה. בעל נטייה להתפזרות בו זמנית בכמה מקומות שונים, אז חפשו את הג'ינג'י בב"ש ושלחו לנו תמונה.
Scroll To Top