/ גמל העיר / מאור ופיטר מציגים

מאור ופיטר מציגים

פני שתקופת המבחנים באה עלינו לרעה, כדאי מאוד לנקות את הראש, לפני שהראש ינקה אותנו. אין מקום טוב יותר מלעשות זאת מאשר בהופעת רוקנרול, עמוסה בהומור ואינטגרציה עם הקהל. ואת זה עושים הכי טוב מאור כהן ופיטר רוט שמדרימים אלינו עד לחלוץ 33 ב-25 לחודש. לאחר שהייתי בהופעה של השניים לפני מספר חודשים, כל מה שנותר לי לעשות הוא לקנות כרטיס ולהמליץ לכם בחום לעשות זאת גם.

לאחר שנתן הופעה אגדית כ"ברלר" ב"מסודרים" ואחרי שחילטר ב"ארץ נהדרת", מאור כהן חוזר לדבר שלטעמי הוא עושה הכי טוב– רוקנרול. יחד עם פיטר רוט, אחד המוזיקאים המוכשרים והעסוקים ברוק הישראלי של העשור האחרון, בטוח ששקט או משעמם לא יהיה שם.

צילום: ענבל זך

צילום: ענבל זך

השניים חוזרים לשתף פעולה על הבמה לאחר שחלף יותר מעשור מאז שלהקתם, "הזבובים", התפרקה ומבצעים את מיטב הלהיטים שיצרו בדרכם הלא קצרה בתחום, שירים שכולנו התגעגענו אליהם כמו "השכן שלא ישן", טוב לנו יחד", שיר של יום חולין","שישי שבת", "הכי יפה בעולם", "צחוק הגורל" ועוד מספר מטעמים מהלקסיקון העשיר שלהם.

חוץ מהיותם חברים קרובים וחברי להקת הזבובים לשעבר, פיטר רוט הפיק למאור את 2 אלבומי הסולו שלו "טוב לנו יחד" ו"פרחי הרע – מאור כהן שר בודלר", אלבום שלא זכה להכרה רבה אך לטעמי הוא אלבום שחובה לשמוע אותו ושרבים מהמבקרים טענו שהוא דומה באופיו לאלבומיו הראשונים של "אריק איינשטיין" שידוע כאלילו של מאור כהן (לא סתם הבן אדם מכניס חיקוי שלו לכל פרק שני של ארץ נהדרת/ מסודרים), ובתכלס של כמעט כל המדינה הזאת.

כנראה בגלל שיתופי הפעולה הרבים ביניהם לאורך השנים והעובדה שהם ידועים כחברים קרובים גם מחוץ ל"שואוביז", השילוב של השניים הוא פשוט שילוב מנצח. הקהל מרגיש שהוא חלק בלתי נפרד מההופעה. השניים דואגים לשתף את הקהל בכל מה שעולה להם בראש באותה שנייה, אמנם ברוב המקרים רלוונטי זה לא, אבל מצחיק זה כן. הם עד כדי כך קרובים אחד לשני ונטולי כל פוזה רוקנרולית טיפוסית שהדבר הופך את ההופעה לכל כך כיפית בניגוד ל"סתם" הופעה עם שירים טובים.

חוץ מכל הבדיחות וההתרסות ההדדיות בין השניים בין שיר לשיר, מאור לא שוכח את ההרכב האחרון שלו, שאולי הוא המוכר והאהוב ביותר שהיה כאן בשנים האחרונות או בכלל בהיסטוריה של המוזיקה המערבית. כן כן אני מדבר על להקת אפליקציה האגדית שעקבנו אחר הופעותיה במסכינו הקטנים בכל סוף פרק של "ארץ נהדרת" בעונה האחרונה, בה מאור נותן עוד סיבה להתגלגל מצחוק כשהוא מבצע את השיר הציני והגאוני "רכב חברה".

אז יאללה, אני אומר שמה שנשאר זה רק לקנות כרטיס ולשריין מקום לערב של שירים טובים, הרבה צחוקים ואולי אפילו אלכוהול (הכל תלוי בכם). ובקיצור, כל מה שיהיה לכם כל כך חסר בחודש שלאחר מכן.

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top