/ אתנחתא / מרגיז אותי ש… טרמפים!

מרגיז אותי ש… טרמפים!

בתור לקוחה קבועה של לוח הטרמפים של אוניברסיטת בן-גוריון, אתחיל בכך שאתוודה ואומר שאני לעיתים נדירות משתמשת בתחבורה ציבורית (תודה לאל!), אך בעקבות כך, לצד מגוון חוויות חיוביות צברתי גם מטען רחב של דברים שמרגיזים אותי.

אתחיל בלוח עצמו. מרגיז אותי שאנשים מפרסמים מודעות כמו: "יוצאת מתל אביב לכיוון עין כרם…" למה? למה לעשות לי את זה? פספסתם את הכותרת בדף הבית: "אתר הסטודנטים אוניברסיטת בן גוריון"?

 מרגיז אותי כל עניין המחיר, אנשים מפרסמים טרמפים מאותן נקודות לאותן נקודות ובכל זאת מחליטים לגבות מחירים שונים, עד כמה שאני יודעת מחיר הדלק הוא אחיד. באותה נשימה, מרגיזה אותי הטרוניה סביב העניין. אתה כבר בטרמפ, שאתה בחרת לקחת ועוד אתה מתלונן לנהג על המחיר? וואלה, יקר לך? מי כמוני מבינה, אז זה די פשוט, תתעלם מהטרמפ וקח אחד אחר. אין אחד אחר? אז ה' ירחם, תשתמש בתחבורה ציבורית לשם שינוי! מבטיחה לכם, שאם אף אחד לא ייסע עם אותו חמדן – הוא יוריד את המחיר.

ואם בתשלום עסקינן, מרגיז אותי שהנהג עוצר בתחנת דלק ואני בנחמדות שואלת אם הוא רוצה שאני אשלם לו עכשיו (הרי בכל זאת, אנחנו שם על מנת להקל לו על הדלק, לא?) ואז הוא עונה לי בחיוך, אין צורך, יש לי דלקן.

יש לך דלקן?!? זה כבר מעליב. שקר לי, תגיד לי שאתה משלם באשראי, אבל מאותו שלב כל מה שאני חושבת לעצמי זה- בואנה, איזה חלאה! סטודנט, עם דלקן, ועוד לוקח ממני כסף? איפה אחוות הסטודנטים? אז מילא, דמי השתתפות חלקיים, למנוע חמדנות סטודנטיאלית – סבבה, אז קח סכום מדגמי, זרוק עצם, או שוב – לפחות תשקר לי.

ודבר אחרון שמרגיז אותי לגבי התשלום – מרגיז אותי שאנשים מפרסמים מודעות בסגנון של: "מבצע שובר שוק"/ "מחיר מבצע" ואז מפרסמים מחיר נסיעה ב-19.99 במקום 20.

מרגיז אותי שאני קובעת עם הנהג במקום מסוים, והוא תוך כדי שיחה מבהיר לי שהוא חייב לצאת בזמן, ואז אני מגיעה למקום כמה דקות קודם, ומוצאת את עצמי מחכה לו למעלה מ-20 דקות. לא רק שהוא נמצא באוטו, הוא גם גרר אותי החוצה במקום להיות נחמד ולאסוף אותי מהבית. ולמה מלכתחילה לא לאסוף אותי מהבית? הבועה הסטודנטיאלית, עם פקקים ורמזורים לוקחת 5 דקות נסיעה איטית לכל היותר, גם ככה אתה לוקח ממני כסף ובכלל יש לך דלקן, אז למה שלא תעשה עוד צעד קטנטן לטובת הסטודנט המסכן ותאסוף אותו מהבית?

מרגיז אותי שנוסעים באוטו קטן ושמים שלושה נוסעים מאחור מבלי להגיד לי. זה גורם לי להרגיש שמרמים אותי וחוסכים ממני אינפורמציה, אלו מצבים שבהם הייתי מעדיפה לחפש טרמפ אחר, או לחלופין, להשתמש במילה הגסה – אוטובוס. עצם העובדה שהנהג חוסך ממני את האינפורמציה הזו גובלת בלא חוקית בעיני, במיוחד אם אין מזגן באוטו, או שיש בעל חיים באוטו, או שהנהג/ אחד הנוסעים נמנע מלהשתמש בדאודורנט.

מרגיז אותי שטרמפיסטים מנסים לשנות את כיוון הנסיעה של הנהג, על מנת שהוא יוכל לעבור באזורים אזוטריים שאף אחד לא מכיר, על ידי הפעלת מניפולציות רגשיות על יתר הנוסעים באוטו באמירות כמו: "מה איכפת לכם, זה רק מוסיף לכם עשרים דקות ובשבילי זה מקצר שעתיים/ תזרמו, גם ככה נעים באוטו/ לא מסוכן שם, הפיגוע האחרון היה לפני יותר משנתיים/ אמא שלי כבר מחכה לי יותר מ-40 דקות" ועוד כאלה ואחרים, למה לא לבדוק זאת בטלפון אל מול הנהג? אם מתאים לו והוא גמיש – הוא יעשה זאת ויודיע לכולם. די למניפולציות!

מרגיז אותי גם כשלא אוספים אותי בדיוק מאיפה שאני, שלא מורידים אותי בדיוק איפה שאני צריכה, שהטמפרטורה באוטו היא לא בדיוק מה שנעים לי, שהמוסיקה היא לא לפי בקשתי, שהנוסעים באוטו הם לא חברים שלי, ששואלים אותי שאלות כשבא לי להיות בשקט, שלא מדברים איתי כשבא לי דווקא לדבר, שנרדמים לי על הכתף אנשים זרים, שאני נאלצת לשבת באמצע בין שני אנשים, שאני נאלצת לשבת בצד כשכל השמש עליי ובעצם ניראה לי שהכי מרגיז אותי – שאין לי אוטו.

*נכתב על ידי מיכל עברי

אם גם אתם רוצים לשתף בדברים שמרגיזים אתכם שלחו לנו מייל ואולי מה שמרגיז אתכם יפורסם בבאר.

כתיבת תגובה

על כתבת אורח

Scroll To Top