/ גמל הקמפוס / רוקי חוזר

רוקי חוזר

דם, גסויות וגברים במחוכים: "מופע הקולנוע של רוקי" חוזר לקמפוס בפעם העשירית.

 "מופע הקולנוע של רוקי" הוא סרט אמריקאי המבוסס על מחזמר, שיצא לאקרנים בשנת 1975. על-פניו, מדובר בפארודיה על סרטי אימה, אלא שבפועל הסרט עוסק בסוגיות שנחשבו באותה תקופה לטאבו, כמו טרנווסטיזם (פטיש ללבישת בגדי בן המין השני), ביסקסואליות וקניבליזם. לא פלא שהמבקרים לא ידעו איך לאכול אותו, והוא נדחק אל משבצת "הצגת חצות". אט-אט הסרט צבר הצלחה בקרב צעירים אמריקאים, סביר כי עקב כמות הרמיזות המיניות השתולות בו.

fלילה אחד, כך מתעקשת האגדה לספר, בעוד ג'נט, הגיבורה הראשית של הסרט רצה בגשם, צעק לעברה אחד הצופים "Buy an umbrella ,you cheap bitch!". הקהל אהב את זה, ומאז ההקרנות הפכו לפעילות במיוחד: הצופים החלו לצעוק משפטים לעבר הדמויות, מים ואורז נזרקו באולם על-בסיס קבוע, צוותים של שחקנים החול להמחיז את הסרט במקביל להקרנה, והיצירתיות רק הלכה וגברה. בקיצור, קאלט.

 "כשאתה בא לסרט רגיל יש בדרך כלל שקופית של 'להיות בשקט, לכבות טלפונים', כאן זה ממש לא. הקהל זורק דברים, צועק כל מיני דברים", מסביר דן, סטודנט בשלהי התואר הראשון, שמפיק את המופע הקרוב, שייערך ביום רביעי, ה-5.6.13. ה"בתולים" מבינינו, כינוי לאנשים שעדיין לא חוו את המופע, יקבלו טרם המופע הסבר כללי על דרכים אפשריות להשתתפות. דרך אחת היא, למשל, שבכל פעם שהדמויות הראשיות, בראד וג'נט, מציגים את עצמם, הקהל קורא לבראד "Asshole" ולג'נט "Slut". "בינינו, הסרט לכשעצמו הוא די גרוע", דן מודה במבוכה.

 דן כבר ותיק בתחום, וברזומה שלו ניתן למנות כבר שלוש הפקות. אי שם בשנת 2008 בחורה בשם נעמה שלקחה חלק במופעים של "רוקי" במרכז יזמה את ההפקה באוניברסיטה. "זה היה אמור להיות משהו חד-פעמי, אבל מכרו את כל הכרטיסים מהר מאוד ואנשים אמרו 'וואו, אנחנו רוצים עוד הפעם'", הוא מספר. "בעצם ב-4-5 הפעמים הראשונות כל פעם אמרנו 'טוב, זאת ההופעה האחרונה כנראה', עד שבסוף זה היה די ברור שבסמסטר הבא תהיה עוד הופעה". בינתיים, הצוות שלו, "The Camel toes", מתכונן כבר מתחילת הסמסטר ועורך חזרות כל שבוע, לקראת המופע העשירי והמושקע, שהופק בעזרת ה"נגטיב".

 מעבר לבדיחות הקבועות ולכמה הברקות חדשות, במופע הקרוב והחגיגי מתכננים לנו דן והצוות שלו לראשונה מופע עם נושא. "זה משהו די נפוץ בתל-אביב, אבל בבאר שבע עוד לא יצא לנו לעשות את זה", מספר דן, "כי הרבה פעמים לא היה זמן, וכי כמות האנשים שמגיעים בפעם הראשונה היא הרבה יותר גדולה". הרעיון הוא ליצור מופע שיהיה מהנה למי שבא בפעם הראשונה, אבל גם ייתן ערך מוסף למכורים שחוזרים שוב ושוב. "התמה היא פמיניזם, שמשתלבת באיזושהי צורה הזויה בתוך 'רוקי'. אנחנו לא צוחקים על נשים, אנחנו בעצם צוחקים על מה קורה כשפמיניזם מגיע לאקסטרים", חושף דן מעט ממה שמצפה לנו.

 אם "הקרנה פעילה" או "מופע לצד הסרט" עדיין נשמעים לכם כמו משהו שמתאים לכל המשפחה, דן ממהר להזהיר: "הוא אמנם לא פורנו, אבל יש לו הרבה רמיזות מיניות… לא הייתי ממליץ עליו לבעלי נפשות עדינות". לדוגמה, חלק מהשחקנים לובשים מחוכים, ולאו דווקא הבנות.

 הן התומכים בסרט והן מתנגדיו מסכימים כי הוא מעודד פתיחות מינית, כאשר המחלוקת היא האם מדובר בדבר חיובי. לצערנו, לצד מאות חובבים חביבים ברחבי הארץ והעולם שמחפשים קצת אסקפיזם בדמות סרט הזוי בליווי הפקה מופרעת, יש גם אנשים שלא תמיד מבינים איפה עובר הגבול. באחת ההקרנות שהתקיימה באוניברסיטה בשנים האחרונות צופה מן הקהל החליט ללחוש גסויות באוזני אחת השחקניות, דבר שהוביל לעצירת המופע למשך מספר דקות ולהרחקתו מן האירוע. "…הטרדה מינית זה קו אדום ברור מאוד", אומר דן, "'רוקי' זה משהו שנועד ליצור סובלנות, לא משהו שנועד להיות פלטפורמה להטרדות מיניות. זה בדיוק ההיפך, ולשם בדיוק אנחנו מכוונים".

 לא יודע מה איתכם, אבל בתור סטודנט שנה א', אני כבר משתוקק לאבד את הבתולים שלי בהקרנה של רוקי ביום רביעי. כלומר, להיות במופע בפעם הראשונה… נתראה!

 אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

על עדי כהן

עדי כהן
עדי כותב בעיתון "הבאר" מאז פברואר 2013. סטודנט בשנה ב' לכלכלה, פוליטיקה וממשל ומדיניות ציבורית וצוער בתכנית 'עתידים לשלטון המקומי'. פותח קבוצות סדרתי בפייסבוק, אוהד מכבי חיפה, חבר מפלגת העבודה, בן הזוג של אדוה ואבא של בוז'י הכלב. בעל סגנון כתיבה סרקסטי, נוקב ונשכני, בעל נטייה להתשה עצמית.
Scroll To Top