/ גמל העיר / שיכור וכן מיין

שיכור וכן מיין

פסטיבל היין – 2013 Salute, יתקיים בין התאריכים 28-29 באוגוסט במתחם הקטר בעיר העתיקה בבאר שבע. זהו האירוע הראשון שיחנוך את מתחם הקטר ויסגור את אירועי הקיץ של העיר. מה מצפה לנו שם השנה?

פסטיבל היין השביעי יתקיים בימי רביעי וחמישי האחרונים לחודש אוגוסט. השנה, בפעם הראשונה, יתקיים פסטיבל היין במתחם הקטר המחודש. הפסטיבל יהיה האירוע הראשון שיתקיים במיני מוזיאון "מתחם הקטר 70-400-14" והאחרון בסדרת אירועי הקיץ בהפקתה של עיריית באר שבע.

fמסורת פסטיבל היין בבאר שבע החלה בשנת 2008. מאז, יותר משלושים יקבי בוטיק וכרמים שונים מרחבי הארץ מדרימים כל שנה לבירת הנגב להציג את מטעמי היין השונים של כל יקב ויקב. פרט ליין, במתחם יוצגו גם דוכנים של שמני זית, שוקולדים, גבינות, דוכני גורמה, דבש וסיגרים מאמריקה הלטינית. ברחבי המתחם ימוקמו שולחנות, כיסאות בר ופוטונים לרווחת המשתתפים.

ביום רביעי, היום הראשון לפסטיבל, בשעה 19:00 יתקיים מופע פתיחה של הזמר איתי פרל אשר יבצע מופע מחווה לזמר הבינלאומי לאונרד כהן. לאחר מכן, בשעה 21:30, במופע המרכזי יופיע הגיטריסט אבי סינגולדה במופע "סינגולדה וחברים" בו הוא מנגן קלאסיקות רוק מכל הזמנים של מיטב הלהקות שליוו אותו במהלך ילדותו ובגרותו והשפיעו עליו כזמר וכיוצר כגון: לד-זפלין, דיפ-פרפל, סנטנה ועוד. את סינגלודה ילוו שלושה זמרים: מיקה שדה, קרן טננבאום וגילן שחף, יחד עם חבורת נגנים מהשורה הראשונה בארץ.

ביום חמישי, הערב השני צפוי להיות בסימן לטיני. המופע הפותח, בשעה 19:00 יהיה של היוצרת אדר מירון יחד עם להקת הרקדניות "פלמנקוארטה" ולהקת "לה פימילייה פלמנקו" שיבצעו את המופע "פלמנקו אורטה". את הפסטיבל יסגרו אמיר פינטו ולהקתו במופע לטיני-קובני בשעה 21:30. פינטו הוא נגן כלי הקשה שניגן לצד זמרים רבים בארץ כמו: יהודה פוליקר, מירי מסיקה, ריטה ועוד. פינטו חי תקופה ארוכה בקובה שם התמקצע בתחום. הוא חוזר אלינו עם מופע חדש בו הוא מבצע שירים מקוריים וגרסאות כיסוי ללהיטים גדולים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של עיתון 'הבאר' ותישארו מעודכנים 

"איש אציל לעולם איננו מתעב יין טוב"

אחת מאמירותיו המפורסמות ביותר של הסופר הצרפתי פרנסואה רבלה מהמאה ה – 14: "איש אציל לעולם איננו מתעב יין טוב". ציטוט זה אינו מתיישב עם דעתם של ראשי ההתיישבות הבדואית בנגב. כזכור בשנה שעברה הפגינו הבדואים כנגד הפסטיבל. טענתם של המוסלמים כנגד הפסטיבל הייתה שהוא פוגע בדתם מפני שהוא צמוד למסגד בבאר שבע ומכיל אלכוהול, דבר הנוגד את חוקי האסלאם. הדבר עורר סערה ציבורית גדולה ולפי מקורות שונים גם עורבו שגרירויות ירדן ומצרים בישראל בנושא, אך בסופו של דבר הפסטיבל התקיים כסדרו. השנה לא צפויות הפגנות דומות, ככל הנראה בגלל מקומו החדש. כפי שנהוג לומר משנה מקום משנה מזל.

הכניסה לפסטיבל הינה מעל גיל 18 בעלות 50 שקלים ליום. הכרטיס מקנה כוס יין, טעימות והשתתפות במופעים של אותו היום. הפסטיבל יפתח בשעה 18:30 ויסתיים בסביבות השעה 23:00, תיהנו.

 נכתב על ידי נטע מימון

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

Scroll To Top