/ אתנחתא / תפסיקו לקטר

תפסיקו לקטר

פעם עם ישראל נדד במדבר 40 שנה ושרד.  היום -  2 עבודות הגשה בשבוע ושיעור השלמה בשעה שש בערב בבניין 72 וסוף העולם כבר כאן.

לא, הבעיה לא בכם. למרות ש…כן , סטודנטים מאוד אוהבים להתבכיין. אבל אתם  לא עיקר הבעיה. אפשר להגיד את זה בקול רם: "אנחנו עם קטרן"!

אנחנו אוהבים לקטר בתוך כל מסגרת בה אנו נמצאים. זה מתחיל ביסודי, אז קיטרנו שלא נותנים לנו לשחק "קדאווה" ושאוסרים עלינו להחזיק "טמגוצ'י" בשיעור. בתיכון הקורבן הייתה הגיאומטריה שהכניסה לחיינו ביטויים קאלטים בנוסח "למה אני צריך את זה? כאילו שאני אחשב שטחים של משולש כשאהיה גדול" (למרות שכל סטודנט להנדסת חשמל שקורא שורות אלו היה שמח אם היה מדובר רק בשטחים של משולש).
ויש את החברה של הגיאומטריה, ספרות, עם המחזה המדכא על הבן שנישא ושכב עם אמו. שוב אתה לא מצליח להבין איך זה יעזור לך בעתיד, אבל כמו גדול אתה ניגש למתכונת, כשבדרך אתה מקטר על "החרשנים" בכיתה שקישטו את המחברת ועל הבנות שהצליחו להתרגש עד דמעות. ובנס אתה עובר.

By Ambro

ואז מגיע גיל 17. אתה מוציא רישיון ומקטר על זה שאתה חייב לעבוד במקדונלד'ס או כמנקה במועדון לילה ע"מ לחסוך כסף. ואז אתה מתחיל לקטר על המלווה, אבא שלך, שתקוע במושב שלידך. וכשגם זה עובר אתה כבר ממלא 'מנילה' אחרי שנפלת ביום סיירות ואתה מקטר כל הדרך אל הבקו"מ הישר לשבת הראשונה שלך בשיבטה עם אנשים שרק אלוהים יודע מה משותף לכם כרגע. ושלוש שנים אתה לא מפסיק לקטר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של עיתון 'הבאר' ותישארו מעודכנים 

והנה אתה בחפש"ש, מתכנן את הטיול במזרח הרחוק, שבשביל שתוכל לממן אתה הולך לעבוד בעבודה מועדפת.  וכולם יודעים שכאן יש הרבה מה לקטר. ואז לקופת חולים, לחיסונים, והנה, אתה עכשיו בטיול, בשקט, בסבבה, מקטר רק על תיירים ישראלים אחרים.  ועד שאתה נוחת הכל בסדר, חוץ מזה ששכחת  את הבושם לאמא בטרמינל.
ביטוח לאומי- מקטר. פסיכומטרי- מקטר. השלמת בגרויות- מקטר. מילואים- מקטר. סכם לא מספיק גבוה- מקטר. מכינה- מקטר. מתקבל לאב"ג- מקטר על הקבלה לעדיפות השנייה. חיפוש דירה- מקטר. שותפים- מקטר.

סיימת שנתיים ראשונות ואתה רואה את החצי שנותר ואתה לא רוצה לקטר, כי אין לך כבר כוח. אז אתה עובד בקיץ, עושה קופה וטס להתרענן בגולה, לתפוס ראש טוב באמסטרדם וליהנות מהבירה בברלין. כבר שבוע שאתה יושב בבתי קפה ומסעדות ואתה לא מבזבז הרבה יחסית לארץ, והמחירים אטרקטיביים יותר, והקניות זולות יותר, והקפה עולה חצי–  אבל אתה בחופשה אז אל תתעצבן, חכה עוד קצת.

חזל"ש (די עם הסלנגים הצבאיים האלו שלא עוברים גם אחרי 5 שנים, מקטר ועוד איך מקטר!).

לא הספקת להירשם בזמן לקורסים. נתקעת עם קורסי בחירה לשנה ד'. קיבלת זימון מילואים. חזרת אחרי שבועיים, פתחת את ההיי-לרן (וגילית שהיית צריך בכלל את המודל), ראית שהצטברו לך 5 עבודות הגשה, ושאחת מהן למחר. אז אתה הולך ומקטר על כל אלה, כל הדרך מבניין 35 החדיש אל החדר המסתורי בתוך המבוך של 72 האגדי.

יודעים מה? אולי בעצם יש לנו סיבות טובות לקטר. אוף.

*** הכתבה נכתבה בלשון זכר מכיוון שאין לי שמץ איך לרשום אותה בלשון נקבה – ויש כאלו שיקטרו על זה גם.
 

נכתב ע"י יבגני דוברובינסקי

אם גם לכם יש משהו לספר, לכתוב ולשתף, שלחו לנו ואולי כתבתכם תתפרסם בבאר.

כתיבת תגובה

על כתבת אורח

Scroll To Top